۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۱
کد خبر: 83346520
۰ نفر
تلفن ۲۵۰ خانوار آستارا قطع است

آستارا - ایرنا - عضو شورای اسلامی بخش لوندویل آستارا گفت: تلفن ۲۵۰ خانوار روستاهای خلیله سرا و خان حیاطی این بخش به علت سرقت تجهیزات مخابراتی، از ۱۰ روز قبل قطع است.

علی حیدر جوینده صبح دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: برای سومین بار در سال جاری کابل‌های تلفن این روستاها سرقت می‌شود و از سوی دهیاری‌ها، علیه سارق یا سارقان احتمالی شکایت شده است.


مدیر شرکت مخابرات آستارا نیز گفت: پس از دو سرقت قبلی به تهیه و جایگزینی کابل اقدام شد و باید نگهداری و حفاظت تجهیزات مخابراتی در روستاها جدی گرفته شود.


طهماسب خدابخش آمادگی شرکت مخابرات را برای همکاری با شورای اسلامی و دهیاری روستاهای یاد شده جهت راه اندازی تلفن بی سیم برای جلوگیری از سرقت کابل‌ها اعلام کرد.


لوندویل آستارا با ۱۴۸ کیلومتر مربع مساحت و ۲۲ هزار نفر جمعیت در امتداد محور مواصلاتی آستارا به تالش قرار دارد و از سال ۱۳۸۰ به عنوان بخش معرفی شده است.


بندر مرزی آستارا با ۳۸ هزار و ۶۰۰ مشترک تلفن ثابت و ۸۶ هزار و ۲۶۱ مشترک تلفن همراه از نظر دسترسی به تلفن ثابت، رتبه ششم و از نظر دسترسی به اپراتورهای تلفن همراه، رتبه پنجم را در استان گیلان دارد و با ۹۱ هزار نفر جمعیت در دو بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع است.


۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =