کمکهای مردمی به مراکز نیکوکاری زنجان ۳۴۰ درصد رشد یافت

زنجان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: خیران زنجانی در ۲ ماهه سال جاری بیش از ۲۴ میلیارد ریال از طریق مراکز نیکوکاری به نیازمندان و محرومان کمک کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴۰درصد رشد داشته است.

به گزارش روز دوشنبه سایت خبری کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری، هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجد محوری را بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در جامعه برای کمک به نیازمندان و واگذاری بخشی از امور تصدی‌گری کمیته امداد به این مراکز ذکرکرد و اظهار داشت: فعالیت مراکز نیکوکاری کاملاً افتخاری بوده و زمینه‌ای برای پیوند دادن نیاز نیازمندان با توانمندی‌های خیران است.

وی با اشاره به بارشهای ابتدای سال ۹۸ و درگیر شدن تعدادی از استانهای کشور با حادثه سیل افزود: در این بحران، مراکز نیکوکاری وظایف و مسئولیت خود را به خوبی انجام دادند و با جمع آوری کمکهای مردمی و ارسال آن به مناطق سیلزده به یاری هموطنان آسیب دیده شتافتند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: در حال حاضر ۳۹ مرکز نیکوکاری در سطح استان ایجاد شده است و تاپایان امسال تعداد این مراکز به ۱۱۰ مرکز افزایش خواهد یافت.

وی هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری را زمینه سازی تسهیل مشارکت خیران و نیکوکاران در کمک به نیازمندان و رفع فقر و محرومیت دانست و گفت: با ترویج انفاق، احسان و نوعدوستی از بروز بسیاری از آسیبهای اجتماعی جلوگیری شده و سرمایه های اجتماعی در جامعه افرایش می یابد.

صفری گفت: تعدادی از مراکز نیکوکاری در ماه مبارک رمضان افتتاح شده است که کمکهای جمع آوری شده در این مراکز پس از ثبت و ضبط در ماه های آتی اطلاع رسانی می شود.

بر اساس ارزیابی های انجام شده زنجان در ایجاد مراکز نیکوکاری در سال جاری از استانهای موفق کشور بوده است که از تلاش و اهتمام انجام شده در این خصوص با نامه ای از سوی مدیرکل هماهنگی شبکه های مردمی مرکز تقدیر شده است.۶۰۸۵


سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =