۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۱
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83346371
۰ نفر
 ۲ هزار متر مربع استخر پرورش ماهی در رفسنجان احداث می شود

کرمان - ایرنا - فرماندار رفسنجان گفت: ۲ هزار متر مربع استخر پرورش ماهی در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی توسط دانشگاه ولیعصر (عج) در منطقه شاهزاده عباس رفسنجان احداث می شود.

به گزارش ایرنا، مجید فصیحی هرندی شبانگاه یکشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی در رفسنجان افزود: دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان از سال ۹۰ به عنوان معین اقتصادی این شهرستان معرفی شده و در راستای محرومیت زدایی در مناطق محرومی همچون خنامان دست به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی زده است.


وی تصریح کرد: این دانشگاه با هدف توانمندسازی مردم مناطق محروم ضمن اشتغالزایی توانسته برای این مناطق درآمدزایی ایجاد کند.


وی افزود: یکی از طرح‌های اقتتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان ایجاد استخر پرورش ماهی است که در فاز نخست این طرح در مساحت یکهزار متر مربع در منطقه شاهزاده عباس با ظرفیت پرورش ۵۴ هزار قطعه بچه ماهی اجرا شده و هفته گذشته بیش از ۱۰ هزار قطعه ماهی از این استخر برداشت و روانه بازار شده است.


فصیحی هرندی عنوان کرد: فاز دوم این طرح نیز در قالب ۲ هزار متر مربع استخر با ظرفیت پرورش افزون بر ۱۲۰ هزار قطعه بچه ماهی در دست اجرا است.


فرماندار رفسنجان گفت: ایجاد قابلیت‌های فرهنگی در مناطق و شهرستان‌ها موجب کاهش موانع توسعه و رونق اقتصادی بیشتر می‌شود.


فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه همدلی و همفکری در توسعه شهرستان رفسنجان مفید است ادامه داد: دانشگاه با اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند توسعه منطقه را رقم بزند بنابراین دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و توسعه دخیل است.


وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان از سه سال قبل طرح‌های اقتصاد مقاومتی از جمله کشت زعفران و گل محمدی را در مناطق محروم این شهرستان در حال اجرا دارد که از اهداف مهم اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسط این دانشگاه توانمندسازی مردم در راستای اشتغال و درآمدزایی و توسعه منطقه است.


رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان نیز گفت: ۲ هزار متر مربع استخر پرورش ماهی در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در منطقه شاه زاده عباس رفسنجان احداث می‌شود.


حسن رنجبر عسکری با اشاره به اینکه از سه سال قبل در این شهرستان با تفکر بزرگ توانمندسازی مردم دست به ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی زدیم بیان کرد: می‌طلبد در کنار حفظ بخش کشاورزی به بخش‌های دیگر نیز اهمیت داد و ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی از آن دسته بحث‌های نجات بخش جامعه از معضل بیکاری و ایجاد رونق تولید است.


رفسنجان در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.


۷۴۳۳/‌۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =