استاندار: اولویت استخدام در صنایع زنجان با بومی ها باشد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: صاحبان صنایع به هیچ وجه افراد سفارش شده از سوی مقامات و سایر را جذب و مشغول به کار نکنند و اولویت استخدام با افراد بومی باشد که این حق طبیعی مردم است.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در نهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که در شرکت فولاد البرز ناب آرش ابهر برگزار شد، افزود: کمیته رصد اشتغال در استانداری ایجاد شده که یکی از وظایف آن بررسی و پیگیری ایجاد اشتغال حقیقی است و منظور از اشتغال حقیقی این است که افرادی که مشغول به کار شوند که کفایت دارند.


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: بازگشت واحدهای صنعتی راکد به چرخه تولید بسیار مهم و یکی از موضوعات رونق تولید است که از منویات مقام معظم رهبری بوده و امروز خرسندیم که ۲ واحد تولیدی در ابهر به چرخه تولید بازگشت گشته‌اند.
وی اظهار داشت: می‌دانیم در شرایط جنگ اقتصادی دشمن، برگرداندن شرکت‌های راکد کاری بسیار بزرگ و دشوار است و مدیران و مسئولان استان تلاش خواهند کرد تا موانع و مشکلات این شرکت‌ها را برطرف کنند.
استاندار زنجان خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ استکبار جهانی و نوکران منطقه‌ای آنان بالاترین سطح دشمنی‌ها را بصورت شفاف بر ضد جمهوری اسلامی اعمال می‌کنند.
وی تاکید کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی پیش بینی شده امسال نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری واحدهای تولیدی استان می‌شود و تلاش می‌کنیم این سرمایه گذاری تحقق پیدا کند.
وی ادامه داد: جلسات محوری مانند کارگروه رفع موانع تولید در استانداری برگزار نمی‌شود و مشکلات بخش خصوصی را در استان و کشور پیگیری می‌کنیم.
حقیقی عنوان کرد: برای تسهیل در تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی با مدیران عامل بانک‌ها کشور و وزارت خانه مربوطه جلسه‌ای تشکیل خواهیم داد.
وی اظهار داشت: از ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸، ۲۰ درصد محقق شده که ۶ درصد آن سهم استان دریافت شده است.به گفته استاندار زنجان، نمایشگاهی از مواد اولیه وارداتی صنایع استان به منظور زمینه سازی تولید و بومی سازی توسط شرکت‌های داخلی و دانش بنیان بر پا می‌شود.


به گزارش ایرنا، استاندار زنجان در سفر یک روزه خود به شهرستان ابهر از شرکت پاک حیات، ماد بافت و آریا فرم یا همان چینی هیس سابق بازدید کرد و کارگروه رفع موانع تولید در شرکت فولاد البرز ناب آرش برگزار و مشکلات این واحدهای تولیدی مطرح و بررسی شد.
۸۰۶۸/‏۹۵۵۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =