رسانه چینی: سفر آبه به تهران نمادی از دیپلماسی فعال است

پکن- ایرنا -روزنامه گلوبال تایمز از رسانه های حزب حاکم چین، سفر "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن به ایران را نمادی از دیپلماسی فعال و پرتحرک بین المللی توصیف کرد.

این رسانه روز  سه شنبه در مطلبی خاطر نشان کرد که نخست وزیر ژاپن در حال بسط دادن فضای دیپلماتیک و فعال تر کردن سیاست های منطقه ای این کشور است و در این شرایط سفرش به ایران از اهمیت مضاعفی برخوردار شده است.
گلوبال تایمز می نویسد که آبه ماه گذشته میلادی موافقت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را نیز برای انجام این سفر در جریان مذاکرات طرفین در توکیو بدست آورد و حالا ژاپن از هر زمانی تشنه تر برای ایفای یک نقش فعال و بکارگیری یک راهبرد پرتحرک است.
گلوبال تایمز نوشت که آبه می خواهد ژاپن نقشی بسیار فعال در پیشبرد و حراست از صلح و ثبات منطقه داشته باشد این تلاش های از سوی ترامپ نیز مورد حمایت قرار گرفته است.
روزنامه تصریح کرده است اگر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن سفری با موفقیت به ایران داشته باشد آن زمان حضور بین المللی قویتری خواهد داشت و از جایگاه به مراتب مقتدرتری در اجلاس سران گروه بیست برخوردار خواهد شد که در پایان ماه جاری میلادی در اوزاکا برگزار می شود.
نشریه افزوده که سفر آبه به ایران به این معناست که ژاپن به دنبال شروع مشارکتی قوی در امور بین المللی و باز کردن جای پای تازه ای برای خود است.
"شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن فردا چهارشنبه در سفری سه روزه به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران راهی تهران می شود.
سفر "شینزو آبه" به تهران، نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپن به ایران در چهار دهه گذشته است پیش از او "تاکئو فوکودا" نخست وزیر وقت ژاپن در سال ۱۹۷۸ میلادی به ایران سفر کرده است.
آساق **۲۳۱**۱۹۰۴**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha