۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 780
کد خبر: 83346053
۰ نفر
ضربه رزمندگان یمنی به ائتلاف سعودی - اماراتی

تهران - ایرنا - در روزهای اخیر رزمندگان یمنی در نبرد با متجاوزان سعودی - اماراتی به پیروزی های چشمگیری دست یافته اند به حدی که «مجتهد» افشاگر خاندان سعودی، اعلام کرده که طی چهار سال گذشته قبایل یمنی بر منطقه ای بزرگتر از مساحت کشورهای بحرین، قطر و کویت از خاک عربستان مسلط شده اند.

این افشا کننده اسرار آل سعود با کنایه به حکام عربستان در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: "مبارز یمنی را دستکم نگیرید".
سخنان مجتهد نشان از ضعف و حقارت نیروهای عربستانی دارد؛ مساحت کویت ۱۷ هزار و ۸۱۸ کیلومتر مربع، مساحت قطر ۱۱ هزارو ۴۹۳ کیلومتر مربع و مساحت بحرین نیز ۷۰۶ کیلومتر مربع است و معنای سخنان افشاگر خاندان سعودی این است که به رغم مشکلات نیروهای یمنی، آنها توانسته اند که ضربات سنگینی به متجاوزان سعودی وارد کنند.
شرایط نیروهای ارتش عربستان در جنوب این کشور (شمال یمن) آنقدر وخیم می باشد که اعلام شده در چند روز گذشته ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چند عملیات موفق شده اند بر بیش از ۲۰ موضع نظامی سعودی در استان "نجران" مسلط شوند و خود را به نزدیکی شهر "نجران" مرکز این استان برسانند.
البته متجاوزان سعودی - اماراتی در روزها و ماههای اخیر ضربات سنگین دیگری از رزمندگان یمنی دریافت کرده اند؛ انفجار و آتش گرفتن هفت نفتکش در بندر "الفجیره" امارات در دریای عمان در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری، حمله کوبنده هفت فروند پهپاد نیروهای "انصارالله" دو روز بعد از عملیات الفجیره به دو مرکز پمپاژ و یک خط لوله نفت عربستان که از شرق به غرب این کشور کشیده شده بود، در کنار حملات موشکی رزمندگان یمنی در ماه های اخیر مشکلات مضاعفی برای متجاوزان سعودی - اماراتی که حمایت های آمریکا را در کنار خود دارند، ایجاد کرده است.
همچنین رزمندگان یمنی در پاسخ به تجاوزهای مکرر ائتلاف سعودی - اماراتی صبح دیروز (یکشنبه) با پهپادهای خود فرودگاه استان "جیزان" در جنوب عربستان را هدف قرار دادند، عملیاتی که در ۲۰ روز گذشته برای دومین بار انجام شد.
شکست های پی در پی متجاوزان سعودی - اماراتی در یمن به حدی برای متجاوزان سنگین آمده که آل سعود برای رهایی از این باتلاق و سردرگمی در روزهای نهم و دهم خرداد میزبان نشست های سه گانه کنفرانس سازمان همکاری‌های اسلامی، نشست اتحادیه عرب و همچنین جلسه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بود تا بتواند از طریق این نشست ها، هجمه علیه جمهوری اسلامی و رزمندگان یمنی پیدا کند، که اینگونه نشد.
عربستان و امارات که از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به عنوان فقیرترین کشور عربی به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، اما در اصل برای جامه عمل پوشاندن به زیادخواهی های سیاسی خود آغاز کرده اند، تاکنون نتوانسته اند به اهداف ضداسلامی و ضدانسانی خود دست یابند و تنها دستاورد آنها کشتار مردم مسلمان و مظلوم یمن بوده است.
در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله ۸۵ هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان بر اثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ ترین فاجعه انسانی» نامیده است؛ شمار زیادی از این کشته ها را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
کارشناسان مسایل منطقه شهوت قدرت در «محمد بن سلمان» جویای نام و ولیعهد جوان و کم تجربه عربستان و برخی دیگر از خاندان حاکم در این کشور را عامل اصلی جنگ تحمیلی به یمن از سوی ائتلاف عربی - اماراتی - آمریکایی می دانند، ائتلافی که نه تنها در چهار سال گذشته با جنایات خود خسارات فراوان و جبران ناپذیری به یک کشور مسلمان وارد کرده، بلکه موجب کشته شدن هزاران یمنی بی گناه شده است.
تجاوز ائتلاف سعودی - اماراتی - آمریکایی به یمن به غیر از خسارت های بی شمار برای مردم این کشور، موجب هلاکت هزاران نیروی کشورهای متجاوز و مزدوران همراه آنها شده است.
تیر ماه ۱۳۹۷ نتیجه تحقیقی در خصوص جنگ یمن منتشر شد که نشان داد، آمار تلفات ائتلاف سعودی در یمن بسیار بالاست، به طوری که فقط از مزدوران سودانی که عربستان با پول به خدمت گرفته، ۸۵۰ نفر تاکنون کشته شده‌اند، آماری که از سوی سعودی ها و سودانی ها کتمان شده است.
کتمان آمار تلفات انسانی ارتش سودان در یمن در حالی است که در طول چهار سال تجاوز ائتلاف غربی - عربی به سرکردگی عربستان، سعودی‌ها تاکنون هیچ آمار رسمی از تعداد کشته‌های خود و مزدوران دیگر کشورهای همپیمانشان اعلام نکرده‌اند، اما آمار غیررسمی منتشر شده حکایت از هلاکت صدها سعودی و دیگر مزدوران غربی - عربی آنها در یمن دارد.
منابع خبری چندی پیش از هلاکت ۹ نیروی نظامی ویژه انگلیسی به همراه سه پاکستانی که در حال انجام ماموریت به اصطلاح خیلی محرمانه در یمن بودند، خبر دادند، خبری که حکایت از حضور نیروهای غربی و پاکستانی در جنگ خانمان سوز علیه ملت یمن دارد.
بیشترین خسارت در جنگ یمن به مردم این کشور وارد شده است هرچند از دو طرف درگیر تاکنون هزاران نفر کشته شده اند که نشان از ادامه شهوت قدرت مقامات سعودی دارد؛
تنها راه جلوگیری از ادامه این خسارت، دست برداشتن مقامات سعودی - اماراتی - آمریکایی از ادامه جنایات خود در یمن و پایان تجاوز به آن می باشد تا مردم یمن با تعیین سرنوشت خود بتوانند کشورشان را بازسازی و آباد کنند هرچند باید به جنایات این ائتلاف متجاوز در دادگاههای بین المللی رسیدگی شود.
خاورم **۱۲۷۵**۱۶۵۱نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =