۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات به ایثارگران آسیب‌دیده مناطق سیل‌زده پرداخت شد

تهران - ایرنا - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پرداخت ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به ایثارگران آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده گفت: روند پرداخت وام به ایثارگران در ماه‌های خرداد و تیر امسال نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش روز یکشنبه بنیادشهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی اظهار داشت: براساس گزارش‌های دریافتی از ستاد بحران و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها همچنان به اعضای صندوق در این مناطق تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.


معاون رئیس جمهور در تشریح وام‌های واگذار شده در استان‌های سیل زده گفت: تاکنون ۳ هزار و ۷۳۶ نفر از ایثارگران در استان‌های سیل‌زده ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مجموع بیش از ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که بیشترین آن‌ها مربوط به استان خوزستان با یکهزار و ۲۲ مورد وام بوده است.


وی در خصوص فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه شاهد گفت: در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه توسط این صندوق پرداخت شده است که این تسهیلات با کمترین نرخ سود و در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار اعضا قرار گرفت و هدف‌گذاری سال ۱۳۹۸ پرداخت بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه است.
وی افزود: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق پرداخت شده است که حدود ۱۴۵ میلیارد ریال آن مختص ایثارگران و اعضا در استان خراسان رضوی بوده که رضایت بیش از ۹۷ درصدی این افراد را در پی داشته است.
در پی وقوع سیل در چندین استان کشور و آسیب دیدن ایثارگران در این حادثه، بنیاد شهید و امور ایثارگران از راه‌های مختلفی چون اختصاص وام قرض الحسنه، وام اشتغال از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و تهیه لوازم درمانی و بهداشتی برای ایثارگران برای کمک به این عزیزان اقدام کرده است.


منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشتر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفته بود که در مجموع در جریان سیل بهار امسال ۲ هزار و ۴۷۰ واحد مسکونی ایثارگران در شهرهای مختلف کشور خسارت دید.


وی درباره وضعیت سیل زدگان اظهار داشت: با توجه به برآوردها ضریب خسارات در حوزه اشتغال و مسکن ایثارگران پنج تا ۱۰۰ درصد است. به همین منظور تدبیر کردیم از تمام ظرفیت های بنیاد شهید در کنار کمک های دولت برای جبران خسارت را بکارگیریم تا رفع این مشکلات تسریع و تسهیل شود.


در روزهای پایانی سال ۹۸ سیل آق قلا و گمیشان استان گلستان را زیر آب برد. همچنین در روزهای اولیه بهار مردم استان های لرستان، ایلام و کرمانشاه گرفتار سیل شدند و شهر پلدختر، روستاهای اطراف، معمولان در استان لرستان و بخش هایی از کرمانشاه و ایلام را نیز آب و سیل فراگرفت.
همچنین بخش هایی از استان خوزستان به خاطر سیل زیر آب فرورفت، همین سیلاب ها باعث شده است که خسارات فراوانی به استان های مختلف کشور وارد شود به همین منظور مردم ایران سیل همدلی خود را برای کمک به همنوعان به راه انداختند چون تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در این استان ها به طور کامل تخریب و برخی دیگر نیاز به بازسازی دارد.
اجتمام* ۷۲۶۸*۱۱۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =