احیای ظرفیت گردشگری دریاچه ارومیه اولویت مسوولان باشد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: با برنامه ریزی اصولی و انجام اقدامات لازم می توان بیش از پیش از ظرفیت گردشگری دریاچه ارومیه استفاده کرد که این امر باید در اولویت کاری مسوولان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، رضا حسینی روز یکشنبه در جلسه ساماندهی جاذبه‌های گردشگری دریاچه ارومیه افزود: بارش‌های اخیر و اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه، این دریاچه را نسبت به چند سال گذشته با وضعیت خوبی روبرو کرده است.


وی ادامه ادامه: حال خوب دریاچه و حضور گردشگران در سواحل دریاچه نشانگر ذوق و شوق مردم و ظرفیت بالای این محل برای توسعه گردشگری و درآمدزایی برای استان است.


وی تاکید کرد: باید از فرصت بی نظیر پیش آمده برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری دریاچه ارومیه استفاده و با برنامه ریزی صحیح و اصولی، زمینه استفاده بهینه از این ظرفیت خدادادی را فراهم کرد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: در این راستا می‌توان با ایجاد امکانات و تأسیسات رفاهی در سواحل و اطراف دریاچه ارومیه، اصلاح و بهسازی مسیر میان گذر و مسیرهای دسترسی گردشگران زیادی را به این منطقه سوق داد.


به گزارش ایرنا، ساماندهی پلاژهای قدیمی و ساخت پلاژهای مناسب جدید با استانداردهای روز جهانی برای شنای آقایان و بانوان در دریاچه ارومیه، نصب تابلوهایی برای معرفی سایت‌ها و پلاژها از جمله مباحثی بود که در این جلسه عنوان و در خصوص آنها تصمیم گیری شد.


دریاچه ارومیه به عنوان دومین دریاچه آب شور جهان و یکی پارک‌های حفاظت شده بزرگ دنیا با ارزش‌های کم نظیر زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی است که وجود انواع نمک‌ها و لجن سیاه با خواص دارویی فوق العاده سبب علاقه‌مندی گردشگران داخلی و خارجی برای سفر به این منطقه شده است.


۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =