پیشروی  ارتش سوریه و مهار تروریست ها در شمال حماه

تهران – ایرنا - پیشروی های ارتش سوریه برای بیرون راندن تروریست ها از شمال حماه، مهار حملات جبهه النصره در این منطقه و هلاکت ده ها تروریست و شهادت یک شهروند سوری و زخمی شدن ۳ تن دیگر بر اثر حملات موشکی از جمله اخبار کوتاه سوریه در روز یکشنبه است.

به گزارش روزنامه "الوطن" سوریه، ارتش سوریه امروز (یکشنبه) موفق شد تروریست ها را به عقب نشینی از روستاهای "الجمله" و "کرناز" واقع در حومه شمال غربی "حماه" در جنوب ادلب و شمال استان حمص در مرکز سوریه مجبور کند.


این روزنامه افزود: نیروهای سوریه همچنان به عملیات خود برای آزادسازی روستاهای این منطقه ادامه می دهند و درگیری های شدیدی میان یگان های سوریه و گروه تروریستی "جبهه النصره" و همپیمانان آن در محورهای مختلف رخ داده و در این میان تنها در محور "الجبین" ۴۰ تروریست به هلاکت رسیده اند و ۵۰ نفر دیگر زخمی شده اند.


ارتش سوریه همچنین با سلاح های سنگین و توپخانه مواضع تروریست ها را در "کفرزیتا" و "مورک" در حومه شمالی حماه هدف قرار داد که در جریان آن خسارات سنگین به تجهیزات نظامی و ادوات تروریست ها وارد آمد.


نیروهای هوایی ارتش سوریه نیز حملاتی مداوم به مواضع تروریست ها در "الجبین"، "حزارین"، "حصرایا"، "الزکاة"، "لطمین"، "مورک" داشته اند که منجر به انهدام کامل مواضع آنها شد.


در همین راستا "دیده بان حقوق بشر سوریه" نیز با اشاره به عقب نشینی تروریست ها از مواضع خود در مواضع مزبور افزود: درگیری ها به شکلی متفاوت در محور های شمال غرب حماه برای بازپس گیری این مناطق از تروریست ها ادامه دارد.** مهار حملات جبهه النصره در حماه از سوی ارتش سوریه


خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز اعلام کرد، یگان‌های ارتش سوریه در حومه شمالی حماه موفق شدند بسیاری از خودروهای زرهی و تانک های تروریست ها را که در حمله به "تل ملح" و "کفرهود" از آنها استفاده می کردند، منهدم و شمار زیادی از تروریست ها را به هلاکت برساندند.


بر پایه این گزارش عملیات ارتش سوریه در تعقیب دیگر عناصر گروه تروریستی جبهه النصره در این مناطق ادامه دارد.


در همین راستا گروه های تروریستی تحت رهبری جبهه النصره در صفحات خود در شبکه های اجتماعی به خسارات فراوان به تجهیزات خود و هلاکت برخی از سرکردگان خود، از جمله "عبدالباسط الساروت" اعتراف کردند.


تروریست ها جمعه شب در تلاش برای جبران شکست های در مقابل پیشروی های ارتش سوریه و بازپس گیری ۲۴ روستادر شمال حماه و جنوب ادلب، به محور کفر هود و تل ملح حمله کردند اما ارتش سوریه توانست با قدرت این حملات را مهار کند.**حملات تروریست ها به حماه و شهادت یک شهروند سوری و زخمی شدن ۳ تن دیگر


در پی حملات موشکی گروه های تروریستی به روستای "شیزر" واقع در حومه شمال غربی "حماه" یک شهروند سوری شهید و ۳ تن دیگر زخمی شدند.


در همین راستا یک منبع آگاه در مرکز پلیس حماه به سانا گفت که گروه های تروریستی مستقر در روستاهای "اللطامنه" و "کفرزیتا" واقع در حومه شمالی حماه روستای شیزر را مورد حمله موشکی قرار دادند که با پاسخ توپخانه ای یگان های ارتش سوریه به مواضع آن مواجه شدند و ارتش سوریه پایگاه پرتاب موشک ها آن را هدف قرار داد و خسارتی سنگین به صفوف آن وارد کرد.
گروه های تروریستی مستقر در حومه شمالی حماه و جنوب ادلب همچنان به نقض توافق منطقه کاهش تنش ادامه داده و به مناطق امن در حماه و اطراف آن حمله می کنند.


خاورم **۳۲۲۴*۱۴۳۶*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =