۱۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۶
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83345724
۰ نفر
نمایشنامه "موغلی پناه" در بندرعباس رونمایی شد

بندرعباس- ایرنا- نمایشنامه 'موغلی پناه' و 'نرم افزار شرجی' اثر علیرضا داوری روز یکشنبه در پلاتو آفتاب بندرعباس رونمایی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان روز یکشنبه در این مراسم چاپ و انتشار نمایشنامه موغلی پناه اثر علیرضا داوری را نقطه آغازی بر توجه کارگردانان هرمزگانی به تولید نمایشنامه دانست.


رضا کمالی زرکانی افزود: این اقدام باعث تقویت نمایش در استان و ثبت و ضبط میراث معنوی جامعه می‌شود.


وی گفت: یکی از مشکلات موجود در حوزه تئاتر در کشور کمبود نمایشنامه‌های مناسب و قوی می‌باشد و همین امر باعث شده که بسیاری از کارگردانان در تولید آثار دچار مشکل شدند.


به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، این استان حوزه‌های ناشناخته و بکر فراوانی دارد که می‌تواند بستر مناسبی برای تولید نمایشنامه‌های قوی در سطح کشور باشد.


در ادامه این مراسم همچنین قطعه‌هایی از موسیقی جنوب توسط گروه معبد اجرا و از علیرضا داوری نویسنده نمایشنامه موغلی پناه تقدیر شد.


نمایش "موغلی پنا"براساس نمایشنامه خانه برناردآ آلبا اثر فدریکو گارسیا لورکا اثری از گروه تئاتر آئینه جنوب است.


نویسنده و کارگردانی این نمایش بر عهده علیرضا داوری است و سارا توکلی (موغلی پنا)، سیما پورسالاری (بی بی)، فهیمه فرهانی (زیورک)، سعیده زارعی (حمیده)، معصومه قدرتی (سهیلو)، مریم سالاری نسب (حوری)، عاطفه مسجدی (فاطک) و فتحیه بقایی (زبیده) در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.


۹۸۸۷ /‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =