فرماندار: تغییر جهات معابر ورامین با هدف تسهیل در ترافیک صورت گرفته است

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان ورامین گفت: طرح تغییر جهات معابر ورامین با هدف تسهیل در ترافیک و دسترسی آسان مردم به مناطق مختلف شهر صورت گرفته که موفقیت آن مستلزم همکاری همه جانبه مردم است.

به گزارش ایرنا، حسین کاغذلو روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: طرح تغییر جهت تردد خودروها در ورامین با هدف تسهیل در اجرا شده و امروز پس از گذشت ۱۰ روز از آغاز این طرح، شاهد ثبات و پختگی طرح و استقبال مردم هستیم.
وی افزود: با بررسی های صورت گرفته از شرایط شهر و رصدهای میدانی پذیرش اجرای این طرح ازسوی مردم مشخص است و شاهدیم که تعداد موافقان این طرح در حال افزایش است.
کاغذلو گفت: هر طرحی در آغاز اجرا با ضعف ها و کاستی هایی همراه است و مسئولان موظفند تا ضمن شناسایی نقاط ضعف، ایرادات را با هدف تأمین خواست مردم و تسهیل در عبور و مرور مردم برطرف کنند.
وی با تأکید بر استفاده از نظرات مردم در تصمیم سازی ها گفت: مسئولان موظفند تا با دعوت مردم به پذیرش این طرح و قبول تغییرات ترافیکی، زمینه شکوفایی حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری را فراهم کنند و البته در این مسیر باید آماده پذیرش نقطه نظرات عموم شهروندان نیز باشیم.
فرماندار ورامین گفت: با اجرایی شدن این طرح، مسافرانی که قصد عبور از ورامین را دارند، با ورود به هسته مرکزی شهر با ویترین و نمای اصلی شهر روبرو می شوند چیزی که در گذشته مغفول مانده بود و از ورامین تصویر حاشیه شهر در اذهان مسافرین نقش می بست.
وی افزود: این تغییرات علاوه بر پویایی حوزه حمل و نقل در شکوفایی اقتصاد منطقه نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
***ورامین به ناوگان ثبت مکانیزه تخلفات رانندگی مجهز می شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ورامین از تجهیز شهرستان به ناوگان ثبت مکانیزه تخلفات رانندگی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، یزدان خانی در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک ورامین که به ریاست حسین کاغذلو فرماندار شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بخش قابل توجهی از ترافیک خیابان های شهر ورامین ناشی از تخلفات ساکن از جمله پارک دوبل است که به منظور کنترل فضای پارک حاشیه ای و ثبت تخلفات ساکن در محدوده شهر، شهرداری نسبت به خرید ناوگان ثبت مکانیزه تخلفات اقدام می کند.
وی افزود: با به کارگیری این خودروها از طریق اِعمال دقیق قانون، نسبت به کنترل کامل فضای پارک حاشیه و تخلفاتی همچون پارک دوبله و عدم رعایت حریم تقاطع ها و توقف غیر مجاز که بر مسائل و مشکلات ترافیکی می افزاید، اقدام می شود.
وی اظهار داشت: این خودروها به منظور روان سازی ترافیک با استفاده از دوربین، نسبت به تشخیص صحیح پلاک و ثبت تصاویر محل تخلف خودروهای متخلف اقدام و تمامی اطلاعات به دست آمده را به منظور بررسی و صدور برگ جریمه به سِرور مرکزی منتقل می کنند.
وی تأکید کرد: توقف در حریم پل ها، ایستگاه های اتوبوس و تاکسی، حریم تقاطع ها، محل پارک معلولان، توقف ممنوع و توقف مطلقاً ممنوع و پارک دوبل از جمله تخلفاتی هستند که از طریق خودروهای کنترل مکانیزه اعمال قانون می شوند.
وی گفت: با توجه به اینکه پارک دوبله در خیابان های اصلی شهر ورامین به یک معضل ترافیکی بدل شده است امیدواریم هرچه زودتر با خرید و تجهیز این امکانات گام موثری در کاهش ترافیک شهری در شهرستان ورامین برداریم.
تهرام//‏۷۲۵۴/‏/‏۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =