۱۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83345539
۱ نفر
نام بانوی شناگر ایرانی برای دومین بار در گینس ثبت شد

تهران- ایرنا- الهام سادات اصغری بانوی شناگر ایرانی که ۲ سال پیش با دست های بسته رکورد جهان را در شنا شکسته بود، نامش را برای دومین بار در رکوردهای بین المللی گینس به ثبت رساند.

به گزارش ایرنا، اصغری برای اولین بار سال ۲۰۱۷ رکورد شنای جهان را با دستان بسته در مسافت بیش از چهار هزار و ۲۰۰ متر به ثبت رساند و توانست رکورد «پائلو کارزری» از کشور ایتالیا را در سه هزار و ۵۰۰ متر با دستان بسته بشکند.


این شناگر ۳۵ ساله در سال ۲۰۱۹ برای بار دوم توانست با ارتقای رکورد شنا از مسافت پنج هزار و ۵۰۰ متر با دستان بسته بگذرد و نامش را در گینس برای بار دوم به ثبت برساند.


فرآیند ثبت رکورد تازه این بانو که با حفظ حجاب اسلامی موفق شده افتخارآفرینی برای زنان جامعه خویش به ارمغان آورد چندی پیش در کشور امارات متحده عربی انجام و مراسم رونمایی از مدرک ثبت رکورد گینس نیز هفته گذشته در تهران برگزار شد.



این بانوی شناگر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از سال ۸۷ به صورت جدی در رشته شنا موفق به ثبت رکوردهای مختلف دریایی شامل رکوردهای مسافتی و کیلومتری شدم.


وی افزود: از پنج سال پیش به فکر ثبت رکورد گینس جهانی بودم از این رو توانستم با تحقیق در این زمینه طبق ضوابط و استانداردهای جهانی گینس و همچنین حفظ پوشش اسلامی با مانتو، شلوار و مقنعه رکوردهایم را به ثبت برسانم؛ گرچه با این نوع لباس ها ۶ کیلو به وزنم اضافه می شد.


اصغری  جزییات ثبت رکورد گینس را تشریح کرد: با مراجعه به دفتر گینس در دبی و بعد از پرداخت هزینه داوری با گرفتن فیلمی از نحوه شنا با دستان بسته در دریای نوشهر و نیز یکی از استخرهای تهران، رکورد مسافت پنج هزار و ۵۰۰ متر را شکستم و موفق شدم در بهمن سال گذشته مدرک ثبت رکورد را از دفتر گینس در دبی دریافت کنم.


وی گفت: رکورد اول شنا با دستان بسته در مسافت چهار هزار و ۲۰۰ متر در دریای بوشهر به ثبت رسید.


اصغری ابراز امیدواری کرد تا با عبور از چالش ها، کسب تجربه های بیشتر و برنامه ریزی در رشته شنا بتواند رکورد های بیشتری را به ثبت برساند.



وی به هزینه های بالای ثبت رکورد در گینس اشاره و تاکید می کند که به این علت مبالغی که در مراسم رونمایی از دومین رکوردش جمع‌آوری شده را برای کمک به ثبت رکورد «سبحان بحری» که برای رکورد حبس نفس فعالیت دارد هزینه کرده است.


تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =