٣ قرارداد برای نوسازی ناوگان ریلی کشور امضا شد

تهران- ایرنا- سه تفاهمنامه و قرارداد برای نوسازی ناوگان ریلی در روز اول نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی به امضا رسید.

همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن ۳ تفاهمنامه و قرارداد تأمین منابع مالی و تولید برای ناوگان حمل و نقل ریلی کشور به امضا رسید.
در اولین مورد، تفاهمنامه تأمین مالی خرید واگن باری از محل منابع مالی بازار سرمایه توسط شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن و شرکت راه آهن حمل و نقل توسط سید محسن فاضلیان، مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن و عبادالله فروزش، مدیرعامل شرکت راه آهن حمل و نقل به امضا رسید.
در این تفاهمنامه طرفین توافق کردند در زمینه تأمین منابع مالی و ارائه خدمات مشاوره برای نوسازی و بهسازی ناوگان ریلی از محل منابع مالی بازار سرمایه همکاری داشته باشند.
در ادامه قرارداد پرداخت یارانه صرفه جویی سوخت برای طرح توسعه حمل و نقل بار و مسافر بین راه آهن و شرکت ریل پرداز سیر امضا شد.


بر اساس این قرارداد که به امضای سعید رسولی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ طلوعی، مدیرعامل شرکت ریل پرداز سیر رسید، قرار است از محل صرفه جویی در مصرف سوخت به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، طرفین برای تولید ۵۰ دستگاه واگن باری لبه بلند با استفاده از ظرفیت‌های داخلی با یکدیگر همکاری کنند.
در سومین قراردادی که همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی امضا شد، طرفین موافقت کردند برای خرید ۲۰۹ دستگاه واگن لبه بلند شش محوره از طریق تولید داخل از محل یارانه صرفه جویی سوخت برای طرح توسعه حمل و نقل ریلی به استناد ماده ۱۲ رفع موانع تولید بین شرکت راه آهن و شرکت توکاریل همکاری لازم انجام شود.
این قرارداد توسط سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و محسن سعید بخش، مدیر عامل شرکت توکاریل به امضا رسید.
هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و ششمین کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن روزهای ۱۹ تا ۲۲ خرداد سال جاری با حضور دست‌اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
اقتصام * الف و * ۴۰۱۸* ۳۰۶۳


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =