۱۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83345002
۰ نفر
تعاون روستایی قزوین آماده خرید تضمینی گندم و کلزای کشاورزان است

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین از آمادگی کامل شبکه تعاون روستایی قزوین برای خرید تضمینی گندم و کلزا از کشاورزان سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان قزوین، محمود محمودی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی خرید گندم و کلزا که با حضور جمعی از رؤسای ادارات و مدیران عامل مراکز خرید در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد، افزود: شرکت‌های تعاونی روستایی استان قزوین همچون سال‌های گذشته آماده خرید گندم و کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان هستند.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین با بیان اینکه قبل از شروع خرید تضمینی تیمی از سوی تعاون روستایی از تمامی مراکز خرید تضمینی گندم و کلزا بازدید خواهد کرد، افزود: تمامی مراکز خرید باید به باسکول، وسایل افت گیری، رایانه و چاپگر، تجهیزات تخلیه و بارگیری، نگهداری و لوازم آزمایشگاهی مجهز شوند.
این مسئول خاطرنشان کرد: در مدت زمان خرید گندم و کلزا استقرار تمام وقت عامل تشخیص، عامل ذیحساب، مسئول کنترل کیفی و تحویل گیرنده گندم در تمامی مراکز خرید الزامی است.
وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال ۹۸ صرفاً از طریق سامانه سیفا و از کشاورزانی که مشخصات آنها در سامانه ثبت شده، صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: اطلاعات و مشخصات کشاورزان و سقف مجاز عرضه محصول هر کشاورز در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی تعریف شده و خرید گندم از افرادی که نام آنها در سامانه وجود ندارد امکان پذیر نیست و باید جهت ثبت اطلاعات به مراکز خدمات کشاورزی هدایت شوند.
این مسئول با بیان اینکه گندم خریداری شده باید تولید داخل کشور و برای سال زراعی جاری باشد، تاکید کرد: همچنین باید در نحوه نمونه برداری و تعیین افت دقت لازم معمول شود و از تحویل هر گونه گندم خارج از دستورالعمل کیفی گندم سال ۹۸ ممانعت به عمل آید.
۶۱۰۱