شهردار: توسعه اتوبوسرانی راه حل کاهش ترافیک گرگان است

گرگان - ایرنا - شهردار گرگان با اشاره به افزایش تعداد خودروهای در حال تردد در این شهر گفت: تنها راه حل کاهش معضل ترافیک خودرویی شهر گرگان، گسترش حمل نقل عمومی و توسعه ناوگان اتوبوس رانی است.

عبدالرضا دادبود شامگاه شنبه در جلسه علنی و رسمی شورای شهر گرگان اظهار داشت: هسته مرکزی گرگان قابلیت اجرای تعریض و عملیات فنی مهندسی ترافیکی بیشتر را ندارد و ظرفیت خیابان‌های شهر به حد اشباع رسیده است.
وی بیان کرد: شهرداری برای مدیریت ترافیک مطالعه راه اندازی خطوط اتوبوس‌های تندرو (بی آر تی) و خرید اتوبوس‌های جدید را در دستور کار قرار داده است.
شهردار گرگان با اشاره به افزایش قیمت اتوبوس از ۶ میلیارد به ۲۱ میلیارد ریال گفت که این شهر نیازمند تأمین ۱۱۸ دستگاه اتوبوس جدید است اما با درآمدهای فعلی خرید آن دشوار خواهد بود.
دادبود افزود: با پیگیری‌های انجام شده امکان عرضه و فروش یک هزار میلیارد ریال اوراق قرضه برای شهرداری گرگان فراهم شده و مصوبات شورای شهر و معاونت فنی استانداری تحصیل و تاییدیه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت کشور نیز اخذ شده است.
به گفته وی با فروش این اوراق، امکان راه اندازی طرح بی آر تی و خرید اتوبوس همگانی و انبوه بر در گرگان فراهم می‌شود.
شهردار گرگان ادامه داد: پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود اوراق قرضه توسط دولت تضمین شده که عرضه آن فرصت مناسبی برای شهرداری گرگان و خرید آن تضمین کسب سود مناسب برای شهروندان است.
وی ابراز امیدواری کرد با نهایی شدن اجرای این طرح، حل دغدغه ترافیکی ترافیکی گرگان شتاب گیرد.
۷۳۳۳/۳۰۹۱

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha