۱۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۱۹
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83344658
۰ نفر
حجم کار شورای برنامه ریزی یزد سنگین تر شده است

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: فعالیت شورای برنامه ریزی و توسعه استان در آیین نامه جدید به دلیل ادغام بسیاری از کارگروه ها ، راحت تر شده اما از طرفی ، حجم کار سنگین تر شده است.

محمدعلی طالبی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور نماینده میبد و تفت، اظهار داشت: تعداد کارگروههای این شورا در آئین نامه جدید چهار کارگروه شده و لازم است اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان قبل از جلسات، مطالعه دقیقی پیرامون دستور کار داشته و سپس پیشنهادات کاربردی خود را مطرح کنند.
وی تأکید کرد: باید جلسات شورای برنامه ریزی بر مباحث استراتژیک استان متمرکز شود و برای تحقق این امر در جلسه بعد روی این موضوع بحث و هر چه سریع‌تر بر مبنای آئین نامه جدید کارگروه‌ها تشکیل شود.


استاندار یزد پس از ارائه برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی شهرستان‌های اردکان، میبد و تفت توسط مشاور مربوطه گفت: ضروری است در اجرای این برنامه ضمن مبنا قرار دادن سند آمایش، اولویت بندی پروژه‌ها و تغییر الگوی کشت نیز مورد توجه قرار گرفته و اصلاحات لازم به منظور اجرا صورت گیرد.
در این جلسه برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی شهرستانهای اردکان، میبد و تفت ارائه گردید و بعد از رأی گیری توسط اعضا به تصویب رسید.


برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی در اجرای تکلیف قانونی مندرج در برنامه ششم توسعه و با مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مباحث توسعه روستایی و در راستای شناسایی و بهره برداری از ظرفیت‌های موجود در نواحی روستایی تدوین می‌شود.


تاکنون برای ٤٥ روستای هدف در سطح شهرستانهای استان، برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی با همکاری مراکز علمی و پژوهشی استان تهیه شده است.


ارائه پیشنهادات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و تصویب آن از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.


۱۹۶۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =