۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83344389
۰ نفر
فوتبال باشگاهی خراسان رضوی از شاندیز تا آسیا

مشهد- ایرنا- تیم فوتبال پدیده شهر خودرو که پارسال عنوان "شاندیز" را یدک می کشید ۶ سال پس از تاسیس با کسب جایگاه چهارم لیگ برتر برای نخستین بار جواز حضور در بازیهای جام باشگاه های آسیا را نصیب خود کرد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی راهیابی تیم پدیده شهر خودرو به لیگ قهرمانان آسیا را نقطه عطفی در تاریخ فوتبال این استان عنوان کرد و گفت: اقدامات مسئولان و کادر مدیریتی این تیم برای تداوم موفقیت‌ها باید ادامه یابد.


فرزاد فتاحی افزود: همانطور که پیش بینی کرده بودیم تیم فوتبال پدیده شهر خودرو با شایستگی تمام به پلی آف لیگ قهرمانان آسیا راه یافت و در این موفقیت استانداری و مسئولین شهر ی نیز سهیم بودند و نباید از کمک به موقع مالک جدید باشگاه نیز چشم پوشی کرد و سرمربی تیم هم با مدیریت خوب بر مسائل فنی راه را برای موفقیت هموار نمود.


وی ابراز امیدواری کرد با تمهیداتی که از سوی اداره کل ورزش و جوانان، استاندار و مسئولین این استان فراهم می‌شود شاهد حضور قدرتمند این تیم در لیگ قهرمانان باشیم.


اما این مسیر طی شده فراز و فرودهای بسیار داشته که مرور سابقه آن خالی از لطف نیست.


"باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان" سال ۱۳۹۲ با حمایت مالی و پشتیبانی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز پس از خرید امتیاز تیم مس سرچشمه کرمان تشکیل شد و با ثبت باشگاه و جذب نیروهای توانمند، گام در عرصه فوتبال حرفه‌ای کشور گذاشت.


پایگاه اطلاع رسانی این باشگاه هدف از تأسیس آن را تقویت ورزش خراسان، حضور در لیگ برتر فوتبال و در آینده نزدیک حضور در میادین بین المللی اعلام کرد اما حدود دو سال قبل با بروز مشکلات مالی و حقوقی برای شرکت سرمایه گذاری پدیده شاندیز این اهداف از کسب رده دهم و یازدهم لیگ برتر فراتر نرفت و حتی در فصل ۹۶ - ۹۷ لیگ برتر احتمال سقوط این تیم به رقابتهای دسته یک فوتبال دور از انتظار نبود.


انتقال این تیم محبوب مشهدی در فصل گذشته (۹۷-۹۸) لیگ برتر به دلیل مشکلات و بدهی‌هایی که از فصل گذشته لیگ به ارث برده بود در دستور کار قرار گرفت که با فراز و نشیبهای بسیار روبرو شد اما در نهایت مالکیت تیم پدیده روز ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷ به شرکت شهر خودرو تهران منتقل شد و این تیم به 'پدیده شهر خودرو' تغییر نام یافت.


* تقویت ارزش قرارداد بازیکنان


با تقویت منابع مالی و حمایت مسئولان شهری و استانی، باشگاه پدیده توانست جایگاه خود را در میان چهار تیم نخست لیگ برتر تثبیت کند و به لطف مدیریت با ثبات باشگاه روند منظم حمایت و قراردادهای تیم همچنان ادامه یافت، بطوریکه مالک باشگاه پدیده شهرخودرو به خبرنگار ایرنا گفت: برای فصل جدید لیگ برتر (۹۸ - ۹۹) قرارداد ۷۰ درصد بازیکنان تیم را بصورت دو تا سه ساله تمدید کرده ایم.


فرهاد حمیدوای افزود: در فصل جدید لیگ برتر به دنبال جوان گرایی و استفاده از فوتبالیست‌های بومی استان هستیم و قراردادهای جدید با قیمت سه تا چهار برابر سال قبل تمدید شده اند.


وی با اشاره به برخی محدودیت‌های مالی باشگاه اظهار داشت: سال قبل قرارداد منصوری با پدیده سه میلیارد ریال بود و امسال تیم سپاهان با پیشنهاد ۱۵ میلیارد ریالی به سراغ این بازیکن رفت، یعنی پنج برابر قرارداد سال قبل، لذا نگه داشتن بازیکنان تیم با وجود این پیشنهادات کار ساده ای نیست.* تغییر نام به "شهر خودرو خراسان"


وی همچنین با اشاره به قرارداد انتقال باشگاه از شرکت مادر پدیده به شرکت شهر خودرو تهران گفت: در فصل جدید لیگ برتر شرایط استفاده از نام "پدیده" را در عنوان تیم نداریم و پیشنهاداتی برای تغییر نام به کمیسیون ماده پنج اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی فرستاده ایم و منتظر پاسخ آنها هستیم.


حمیداوی از نام‌هایی همچون "شهر خودور خراسان"، " شهر خودرو مشهد" و "پیام شهر خودرو" به عنوان گزینه‌های پیشنهادی باشگاه یاد کرد و افزود: آنچه بیشتر مورد تاکید قرار دارد شهر خودرو خراسان است و منتظر پاسخ مسئولان برای انتخاب نام جدید هستیم.* زمین تمرین مهمترین دغدغه


جواد طاری بخش، مدیر رسانه‌ای باشگاه نیز تأمین زمین تمرین برای باشگاه را مهمترین دغدغه تیم برای فصل جدید و کسب آمادگی برای حضور مؤثر در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا عنوان کرد و گفت: وعده‌هایی از سوی مسئولان برای حمایت از تیم و تأمین زمین داده شده که تاکنون عملی نشده است.* تشکیل کارگروه حمایتی


معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: برای حمایت از تیم پدیده شهر خودرو در بازی‌های لیگ برتر و رقابتهای حذفی جام باشگاه‌های آسیا کارگروهی متشکل از نمایندگان این اداره کل، هیأت فوتبال و جامعه فوتبال استان تشکیل می‌شود تا بتوان هماهنگی‌های لازم برای برگزاری بهتر و ارائه خدمات مطلوب‌تر به فوتبال دوستان در جریان رقابتهای ورزشی انجام داد.


امیر زارعی افزود: میزبانی تیم‌هایی همچون پرسپولیس و استقلال در مشهد اغلب مشکلاتی را برای شهروندان و مسئولان ممکن است به همراه داشته باشد لذا این کارگروه با هدف پیشگیری از بروز آنها پیشنهاداتی را به شورای تأمین شهرستان مشهد ارائه می‌دهد.


وی در باره تأمین زمین برای ساخت کمپ فوتبال باشگاه پدیده شهر خودرو نیز اظهار داشت: این اداره کل باشگاه را به ادارات کل مسکن و شهر سازی و منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی معرفی کرده است.


وی گفت: زمین چمن ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد ترمیم و کشت مجدد شده و اواخر تیر ماه آماده تسطیح خواهد شد.


زارعی افزود: در انتظار تاییدیه شرکت پیمانکار برای بهره برداری از زمین چمن جدید این ورزشگاه هستیم، زمینی که دارای استاندارد قابل قبول همچون چمن ورزشگاه امام رضا (ع) خواهد بود.*وعده پاداش به بازیکنان


روابط عمومی باشگاه پدیده شهر خودرو نیز ۲۸ فروردین ماه سال جاری در خبری به انعکاس ضیافت شام و دیدار شهردار مشهد با بازیکنان این تیم پرداخت و به نقل از شهردار نوشت: از زحماتی که در طول این فصل کشیده‌اید ممنونم. پدیده شهرخودرو، مایه افتخار شهر مشهد است و حداقل وظیفه ما این است که فارغ از حمایت، از زحمات شما تشکر کنیم.


محمد رضا کلایی در باره معضل زمین تمرین پدیده شهرخودرو نیز گفت: برای حل این موضوع پای کار هستیم و در زمینه ایجاد کمپ نیز باید با مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی جلسه برگزار کنیم.


وی افزود: ۲ وعده به شما اعضای تیم می‌دهم نخست اینکه برای پیروزی‌ها و آسیایی شدن از سوی شهرداری پاداش می‌دهیم و دوم اگر امسال برای نخستین بار مشهد بتواند با تلاش شما سهمیه آسیایی بگیرد، مجسمه و تمثال بازیکنان و کادر فنی پدیده شهرخودرو را خواهیم ساخت و در یکی از نقاط شهر نصب خواهیم کرد.


کلایی خاطرنشان کرد: کمپین زیبایی نیز با شعار “از مشهد تا آسیا، با عنایت امام رضا (ع) ” نیز تشکیل شده که با استقبال خوب هواداران و مردم مشهد روبرو می‌شود. شهرداری از این کمپین، تمام قد حمایت می‌کند و یقین دارم همه مردم هم این حمایت را از تیم خواهند داشت تا به لطف حضرت امام رضا (ع) سهمیه را کسب کنید.* پاداش بازیکنان پدیده هفته آینده پرداخت می‌شود


باشگاه پدیده شهر خودرو در خبر دیگری نیز موضوع پرداخت پاداش توسط اداره کل ورزش و جوانان به بازیکنان تیم را در پایان فصل گذشته لیگ برتر مطرح کرد که معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این زمینه گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته بین این اداره کل، شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی مقرر شد هفته بعد طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی با تجمیع سه پاداش از سوی سه نهاد یاد شده، بازیکنان پدیده شهر خودرو مورد تقدیر قرار گیرند.


امیر زارعی افزود: مبلغ وعده داده شده از سوی این اداره کل برای همه اعضای تیم ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.* تشکیل ستاد برگزاری بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا


سخنگوی هیأت فوتبال خراسان رضوی نیز بر حمایت از باشگاه پدیده برای آمادگی هر چه بیشتر در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا تاکید کرد و گفت: پیشنهاد تشکیل ستاد برگزاری بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا در مشهد برای حمایت از این تیم محبوب خراسانی توسط ریاست هیأت فوتبال داده شده که هدف آن ایجاد هماهنگی‌های اجرایی برای برگزاری این رقابت‌ها در مشهد است.


محسن حیدری افزود: رقابت‌های حذفی جام باشگاه‌های آسیا بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد که یکی از این دیدارها را مشهد میزبان خواهد کرد.


وی به اهمیت بین المللی این دیدارها اشاره کرد و گفت: برای حمایت حداکثری از تیم پیشنهاد می‌شود استاندار خراسان رضوی مدیریت این ستاد را بر عهده گیرد.


۳۲۲۱ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =