زمان رسیدگی پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری کاهش یافته است
رییس دیوان عدالت اداری

تهران- ایرنا- رئیس دیوان عدالت اداری از کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در دیوان عدالت اداری در سال گذشته خبر داد و گفت: این مهم در سایه تلاش جدی قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری به دست آمده است.


به گزارش دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی روز شنبه به مناسبت عید سعید فطر در جمع کارکنان دیوان عدالت اداری، تصریح کرد: میانگین زمان رسیدگی برای هر پرونده در شعب بدوی در سال ۹۶ هشت ماه بود که در سال گذشته به حدود ۶ ماه کاهش پیدا کرده و در شعب تجدیدنظر نیز این میانگین زمانی ۱۹۷ روز در سال ۹۶ بوده که به ۱۵۰ روز در سال ۹۷ کاهش یافته و این ناشی از تلاش جدی قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری است.


وی افزود: البته در صددیم متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها واقعی شود و طوری برنامه ریزی خواهیم کرد که رسیدگی هر پرونده در شعب بدوی حداکثر شش ماه و در شعب تجدیدنظر پنج ماه باشد که اگر به این هدف برسیم مدت زمان رسیدگی یک پرونده در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان ۱۱ ماه و یا حداکثر یک سال خواهد بود.


رئیس دیوان عدالت اداری به راه اندازی سامانه رای صحیح اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم  برای جلوگیری از تعارض آراء، در مورد تمامی موضوعاتی که در دیوان شکایت می شود براساس قوانین و مقررات رای صحیح را استخراج کنیم تا از این طریق از تعارض رای جلوگیری و صحت آرا در دیوان ملموستر شود.


بهرامی با اشاره به شرایط  و جایگاه مطلوب  دیوان عدالت اداری در جامعه و تاثیرگذاری آراء آن در تصمیم گیری سازمان های دولتی، گفت: صحت و کیفیت آراء صادره باید به قدری بالا باشد که بتوانیم از آراء دیوان دفاع کنیم و پای رای خود بایستیم و الحمدلله این ظرفیت در حال حاضر در دیوان عدالت اداری وجود دارد و در تلاش هستیم که کیفیت و کمیت آرای دیوان را روز به روز افزایش دهیم.


اجتمام*۱۹۰۸*۱۱۹۳

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha