بیش از ۳ هزار نفر در آزمون دستیار پزشکی پذیرفته شدند

تهران- ایرنا- مرکز سنجش آموزش پزشکی نتایج آزمون دستیار تخصصی و شرایط ثبت نام حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از پذیرفته شدگان را در چهل و ششمین دوره این آزمون اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و ایرنا، مهلت ثبت نام در این آزمون از ۵ تا ۲۰ مرداد ماه در دانشگاه های علوم پزشکی محل پذیرش است. پذیرفته شدگان باید برای اطلاع از برنامه ثبت نام پیش از مراجعه به دانشگاه به وبگاه اینترنتی دانشگاه مراجعه کنند.


همچنین، شروع دوره پذیرفته شدگان دارای پایان خدمات لایحه طرح نیروی انسانی یا معاف از انجام خدمات مذکور نیز از تاریخ ۲ شهریور ماه خواهد بود.


پذیرفته شدگان در حال تحصیل در مقطع پزشکی عمومی و پذیرفته شدگان در حین انجام خدمات قانونی (مشمولین لایحه طرح نیروی انسانی، پیام آوران بهداشت و سربازان در حال خدمت ) نیز دوره خود را از یکم مهر ماه آغاز می کنند.


بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور تمامی پذیرفته شدگان هنگام ثبت نام ملزم به ارائه اصل مستندات ثبت نامی، منطبق با سهمیه پذیرش به دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش هستند.


سپردن اسناد تعهدات خدمات قانونی منطبق با نمونه اسناد موجود در دانشگاه های علوم پزشکی و متناسب با سهمیه پذیرش در موعد ثبت نام دستیاران الزامی بوده و همینطور شروع به دوره پذیرفته شدگان فاقد سند تعهد محضری فاقد وجاهت قانونی است.


بنابر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور تکمیل مراحل ثبت نام در روزهای اعلام شده یا عدم شروع به دوره در تاریخ اعلامی به منزله انصراف قطعی دستیار شناخته می شود.


بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصرفان از ثبت نام به هر دلیل، از شرکت و پذیرش در آزمون پذیرش دستیار سال آینده (دوره۴۷ ) محروم هستند و در مراحل تکمیل ظرفیت دوره چهل و ششم (در صورت وجود) نیز وارد نمی شوند.


در این دوره از آزمون دستیاری پزشکی ۱۳ هزار و ۶۴۲ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر پذیرفته می شوند.


چهل و ششمین آزمون دستیاری روز پنجشنبه دوم اسفند ۹۷ در ۲۰ شهر و ۲۲ حوزه با شرکت ۱۱ هزار و ۸۳۲ داوطلب برگزار شد.


دانام**۹۲۸۳** ۱۲۰۰