کارفرمایان استان مرکزی با هزینه کرد در ورزش از معافیت ۱۰ درصد مالیات برخوردار می شوند

اراک - ایرنا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کارفرمایان این استان با هزینه کرد در رشته های ورزشی از معافیت ۱۰ درصدی ارزش افزوده برخوردار می شوند.

«محمد تقی آبایی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بهره گیری از ظرفیت این قانون از سوی کارفرمایان واحدهای تولیدی استان علاوه بر معافیت مالیاتی در نشاط و سلامتی کارکنان و افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی تأثیر گذار خواهد بود.‌


وی اظهار داشت: شرکت‌های استان مرکزی حدود ۳۰ میلیارد ریال از محل تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات برارزش افزوده در سال ۱۳۹۷ بهره مند شدند.‌


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: طبق این ماده درصورتی که واحدهای تولیدی به منظور ارتقا مهارت و سلامت کارکنان خود، مراکزآموزشی و ورزشی ایجادکرده و یا در این خصوص هزینه کنند، با اعلام وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی می‌توانند ۱۰ درصد عوارض موضوع بند (الف) این ماده را تا سقف هزینه صورت گرفته درخواست استرداد نمایند.


آبایی افزود: در صورت تائید هزینه‌ها توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان امور مالیاتی، وجوه مربوطه را تهاتر یا استرداد می‌کند.


استان مرکزی با یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۲ شهرستان دارد و با دارا بودن ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در به قطب چهارم صنعت کشور مشهور است.


۶۹۹۱/‏۳۰۷۵

سرخط اخبار استان‌ها