۱۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83343870
۰ نفر
برداشت گیاهان مرتعی و دارویی در مهریز ممنوع شد

یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: هرگونه برداشت و بهره برداری از محصول مرتعی و دارویی از عرصه های طبیعی این شهرستان به خصوص گونه های آویشن، آنغوزه، اشترک، گون و زیره ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

سیدعلی باقری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حفظ و احیای بیشتر این گونه های نادر در سطح مراتع منطقه از اهداف این ممنوعیت است که باید همه به مقررات احترام بگذارند.


وی ادامه داد: اکنون ۲۰ گونه گیاهان دارویی شاخص در این شهرستان شناسایی شده که حفظ آنها یک وظیفه همگانی است و برای تحقق آن به تقویت نظارت و کنترل و فرهنگ سازی نیاز مبرم دارد.


این مسئول اهم این گونه ها را شامل کلپوره، کاکوتی، بادام‌کوهی، زیره سیاه و کور علف مار اعلام کرد و اظهار داشت: سایر گیاهان دارویی هم درمنه، پونه، قیچ، اسپند، بنه، هندوانه ابوجهل، افدرا، گون کتیرایی، وشق (وشا)، مریم گلی، زرشک، سریش ایرانی، آنغوزه، ریواس و آویشن شیرازی است.


به گفته باقری، منابع طبیعی سرمایه ملی است که باید با افزایش شناخت مردم نسبت به آن و تعامل بیشتر مسئولان بر حفظ و احیای منابع طبیعی اقدام کرد.


عرصه‌های منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار وسعت دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزارنفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.


۷۵۳۶/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =