۲۳۲ هزار هکتار از مزارع کرمانشاه علیه آفات سمپاشی می شود

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی کرمانشاه اعلام کرد: عملیات مبارزه با علف های هرز و آفت سن غلات در سطح ۲۳۲ هزار هکتار از مزارع این شهرستان انجام خواهد شد.

شهرام آشتاب روز شنبه به ایرنا افزود: رشد علف های هرز در مزارع گندم و جو باعث کاهش عملکرد و کاهش کیفیت محصول می شود و خسارت ناشی از علف های هرز، از خسارت آفات و بیماری ها نیز بیشتر است که باید مبارزه به موقع و اصولی با علف های هرز صورت پذیرد.

وی سطح زیرکشت گندم و جو شهرستان کرمانشاه در سال زراعی ۹۹-۹۸ را حدود ۲۰۴ هزار و ۴۸۴ هکتار عنوان کرد و افزود: از سطح یادشده ۱۰۵ هزار هکتار گندم و ۹۹ هزار و ۴۸۴ هکتار جو کشت شده است.

آشتاب، سطح مبارزه شده تا ۱۸ خرداد‬ علیه آفت سن مادر را بیش از ۴۶ هزار هکتار، پوره سن غلات بیش از ۲۶ هزار هکتار، علف های هرز در محصول جو بیش از ۶۸ هزار هکتار و گندم ۹۱ هزار هکتار عنوان کرد

وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی برای کنترل علف های هرز و آفت سن گندم، آن دسته از کشاورزانی که تاکنون برای مبارزه با این آفات اقدام نکرده اند، در اسرع وقت نسبت به سمپاشی مزارع خود اقدام نمایند.

وی همچنین بر اهمیت کار مراکز جهاد کشاورزی این شهرستان در خصوص مبارزه با آفت سن و علف های هرز تاکید کرد و افزود: تمامی مراکز از همه ظرفیت و توان کارشناسی موجود برای انجام مبارزه مطلوب استفاده کنند تا با توجه به اهمیت تولید گندم برای استان در سال جاری، از این جنبه، خسارتی به محصول و تولید کنندگان وارد نشود.استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ دارد.

۸۰۶۶


سرخط اخبار استان‌ها