خراسان رضوی رتبه نخست تعداد هنرستانهای کشور را در اختیار دارد

مشهد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: این استان رتبه اول کشور را در زمینه تعداد هنرجویان و هنرستانهای فعال در اختیار دارد.

دکتر رضا صابری تولایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۵۸۰ هنرستان فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در این استان فعالیت می کنند که نیمی از این تعداد دخترانه و و نیمی دیگر پسرانه است.


وی اضافه کرد: در مجموع ۵۶ هزار هنرجو در هنرستان‌های خراسان رضوی مشغول تحصیل هستند که حدود ۳۳ هزار نفر آنان در هنرستان‌های کار و دانش و بقیه در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: هدایت دانش آموزان به رشته‌های فنی و کار و دانش در راستای توزیع هماهنگ آنان در میان رشته‌های مختلف یکی از اهدافی است که در قالب طرح هدایت تحصیلی انجام می‌شود.


صابری افزود: با اجرای طرح هدایت تحصیلی هم اکنون ۳۸.۷ درصد دانش آموزان خراسان رضوی در شاخه فنی- حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند که این میزان بیش از میانگین کشوری است.


هم اکنون بیش از یک میلیون و ۲۲۲ هزار دانش آموز در استان خراسان رضوی مشغول تحصیل هستند که حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزی کشور را تشکیل می دهند.


۷۴۹۶/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =