بیش از ۴۶ میلیون ریال به خانواده زندانیان بیجاری کمک شد

سنندج - ایرنا - مدیر عامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیجار گفت: در ماه رمضان مردم روزه دار در جلسات جزء خوانی قرآن کریم و راهپیمایی روز قدس ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال برای حمایت از خانواده زندانیان این شهرستان به این انجمن کمک کردند.

محمدرضا تمیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ۷۰ خانواده زندانی جرایم غیر عمد بیجاری با بیش از ۲۰۰ نفر جمعیت تجت پوشش، چشم انتظار حمایت‌های مردمی و مسئولان شهرستانی و استانی هستند.


وی افزود: بیش از ۷۰ درصد خانواده زندانیان با مشکلات اقتصادی، بیکاری و کمبود امکانات دست و پنجه نرم می‌کنند و در بیشتر این خانواده‌ها، مادر خانواده برای تأمین نیاز فرزندان به کارهای خدماتی و بهداشتی سالمندان اشتغال داشته و درآمد ناپایدار و ناچیزی برخوردار دارند که جوابگوی نیازهای شأن نیست.


مدیر عامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیجار اضافه کرد: در وضعیت اقتصادی کشور و گرانی‌های موجود، حداقل کمک انجمن به این خانواده‌ها حدود ۳ میلیون ریال است که در صورت حمایت بیشتر مردم و خیّرین، پرداخت این مبلغ به صورت ماهانه و قابل افزایش خواهد بود.


او یادآور شد: با وجود تلاش انجام شده در انجمن حمایت از زندانیان، هنوز مشکلات زیادی برای تأمین نیازهای خانواده‌های زندانیان وجود دارد که همت بیشتر خیران و نیکوکاران بیجاری را می‌طلبد زیرا بیش از ۹۰ درصد خانواده‌های زندانیان در بیجار نیازمند کمک‌های مردمی برای تحصیل، معیشت و ازدواج فرزندان شأن هستند.


تمیمی با تاکید بر لزوم ایجاد درآمدهای پایدار برای خانواده زندانیان نیازمند گفت: بر اساس چشم‌انداز تعریف شده، برخی طرح‌های اشتغال زا و درآمد زا از جمله ایجاد گلخانه، راه اندازی کارگاه چرم دوزی، مصنوعات چوبی، گلیم بافی و فرش بافی با این هدف ایجاد خواهد شد.


وی با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان محتاج کمک‌های مردمی و مشارکت خیرین برای رفع نیازهای خانواده‌های زندانیان نیازمند است خواستار تداوم کمک‌های نیکوکاران در طول سال شد.


شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع است.


۹۹۴۳/ ۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =