حامی طراحی لباس‌های متناسب با فرهنگ ایرانی هستیم

شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان این که "باید با توجه به نیازهای جامعه و با یاری جستن از خلاقیت و نوآوری به طراحی لباس بپردازیم"، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طراحی لباس در چنین سازوکاری حمایت می کند.

مهدی رنجبر جمعه در آئین رونمایی از پوستر سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس افزود: توجه به سنت‌ها و آئین‌های دیرین در هر استان و شهر می‌تواند مجموعه‌ای از لباس‌های ارزشمند متناسب با فرهنگ ایرانی پدید آورد.
این مقام مسئول با بیان اینکه هنر طراحی مد و لباس طی چند سال گذشته مورد توجه و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، افزود: این هنر به مثابه هنری مدرن و با مددجستن از دیگرهنرها به میدان آمده است.
وی افزود: طراحی لباس ترکیبی از حجم و رنگ است و چشم‌نوازیِ دیگر هنرها در آن مشاهده می‌شود؛ از همین رو است که به سرعت با حوزه جوانان ارتباط برقرار کرده است.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: استان فارس پیش از این دو دوره جشنواره مد و لباس را برگزار کرده است و در برگزاری دوره سوم بر آن است با بیشترین و بهترین طرح‌ها و ایده‌ها با همکاری مؤسسه نگاه نو و کانون تبلیغاتی اسگالش به عنوان حامی این جشنواره، طرحی جدید در دنیای مد و طراحی لباس را دنبال کند.
رنجبر با اشاره به زندگی اقوام مختلف در استان فارس گفت: در دورانی زندگی می‌کنیم که جوانان و نوجوانان تمایل دارند از رنگ‌ها و طرح‌های به‌روز استفاده کنند و نیاز به برخورداری از نگاهی جدید با تکیه بر سنت‌ها و داشته‌های اصیل و ریشه‌دار فرهنگ بومی در این زمینه اهمیت دارد.
معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ابراز امیدواری کرد که به زودی هنر مد و لباس جایگاهی درخور در میان دیگر هنرها یابد.
در این آئین مهسا حاجی میرصادقی به عنوان دبیر اجرایی سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس معرفی شد. این جشنواره ۲۱ تیرماه همزمان با آغاز هفته عفاف و حجاب در شیراز برگزار می‌شود.


۹۸۸۵/‏‬۲۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =