۱۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۰
کد خبر: 83342479
۱ نفر
شرایط اسکان مسافر در پارک های بانه فراهم شد

سنندج - ایرنا - شهردار بانه گفت: برای رفاه حال و خدمات رسانی به مسافران و گردشگران ورودی به این شهر همه پارک ها و فضاهای سبز شهری برای اسکان در اختیار مسافرین قرار گرفت.

وریا وثوقی روز پنچشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲ روز گذشته مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور وارد این شده‌اند که با توجه به اینکه ظرفیت هتل‌ها و مسافرخانه‌ها تکمیل شده تمام پارک‌های این شهر برای برپایی چادر در اختیار مسافران قرار گرفته است.


وی اظهار داشت: با توجه به حجم بالای مسافران، تکمیل ظرفیت اماکن پذیرایی و پارک‌ها بسیاری از مسافرین در بلوارها و اطراف مجتمع‌های تجاری اقدامی به برپایی چادر کرده‌اند و ۲ پارکینگ بهشت بانه و آفتاب درخشان نیز برای پارک خودروهای مسافران آماده شده ضمن اینکه همه نیروهای خدمات شهری برای خدمات رسانی به مهمانان و گردشگران بکار گرفته شده‌اند.


وثوقی اضافه کرد: تمام پارک‌های شهر مجهز به سرویس بهداشتی بوده و آب آشامیدنی بهداشتی و سالم نیز دارند و نیروهای شهرداری در این مکان‌ها برای نظارت و ارائه خدمات بهتر به مسافرین مستقر هستند.


به گزارش ایرنا، با توجه مشکلات و بحرانی‌های طبیعی که در تعطیلات نوروز امسال برای برخی از هموطنان در نقاط مختلف کشور ایجاد شد بسیاری از مردم از انجام سفرهای نوروزی خودداری کردند ولی باز هم بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اماکن اقامتی بانه مقیم شدند.


در ۲ روز گذشته نیز مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور برای خرید کالاهای ارزان قیمت و لوکس و همچنین گذراندن تعطیلات آخر هفته به بانه سفر کرده‌اند که.


در شهر مرزی بانه حدود ۱۰ پارک وجود دارد و عملیات اجرایی ۲ پارک جنگلی نوروز و بابوس با ظرفیت ۲۰ هکتار مساحت نیز در دست اقدام است و در آینده نزدیک عملیات اجرایی پارک جنگلی بنی رزان به مساحت ۴۰ هکتار نیز از سوی شهرداری آغاز می‌شود.


شهر مرزی و تجاری بانه در ۲۷۰ کیلومتری غرب استان کردستان در تعطیلات اخیر با حجم بسیار بالای مسافران و گردشگران ورودی روبرو شده و امکانات اقامتی و اسکان در این منطقه اینک جوابگوی نیازها نیست و بسیاری از مردم مجبورند شب‌ها را در پارک‌ها بگذرانند.


در یک دهه گذشته بانه به عنوان نگین اقتصادی غرب کشور معرفی شده و مسافران زیادی از سراسر کشور برای خرید کالاهای ارزان و لوکس به این شهر سفر می‌کنند، شهر بانه حدود ۱۰۰ مجتمع تجاری با ۱۲ هزار مرکز خرید دارد.


شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.


۷۴۶۹/۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =