۱۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۰
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 83342102
۰ نفر
دولت کسبه سیل زده  پلدختر را مورد حمایت قرار دهد

خرم آباد - ایرنا - نماینده مردم پل‌دختر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت کسبه مناطق سیل زده پلدختر را مورد حمایت خود قرار دهد.

سید حمیدرضا کاظمی شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خسارات ناشی از سیل به کسبه و اصناف از ۲ ناحیه است یکی محل کسب که مالکان مغازه ها از تسهیلات بهره‌مند شدند اما لازم است که جبران خسارت و آسیب های سیل به کسبه مستاجر نیز مورد توجه ویژه شود.


وی افزود: در منطقه سیل زده پلدختر بنیاد مسکن باید به ۲ بخش مغازه های خسارت دیده و مستاجرانی که وسایل، امکانات تجهیزات آنها مانند لوازم خانگی یا سوپری و اقلام خوراکی آنها نیز در جریان وقوع سیل از بین رفته توجه کند.


نماینده مردم پل‌دختر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بنیاد مسکن گفت: بنیاد مسکن باید علاوه برساختمان‌های مغازه ها که در جریان سیل تخریب شده خسارهای کسبه و مغازه دارانی را که مستاجر بودند را نیز در نظر بگیرد.


وی افزود: پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون ریالی بنیاد مسکن هیچ دردی از صنوفی که در جریان وقوع سیل خسارت میلیاردی متحمل شدند را دوا نمی کند.


کاظمی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی رسیدگی به امورصنوف آسیب دیده از سیل در پلدختر است بر این اساس وزیر به شهرستان سیل زده پلدختر دعوت شد و باید هرچه سریعتر به جبران خسارات کسبه سیل زده رسیدگی شود.


وی با بیان اینکه دولت برای کسبه ها خسارت دیده از سیل در پلدختر برنامه ندارد، افزود: با توجه به اینکه ۵۰ درصد خسارات جدی ناشی از سیل متوجه اصناف شده است تا زمانی که صنوف کار و کاسبی خود را راه اندازی نکنند مورد حمایت قرار نگیرند وضعیت و چهره شهر بحران زده پلدختر تغییر نخواهد کرد.


نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین انتظار می رود در راستای تغییر چهره شهر و برگشتن آن به حالت عادی دولت به اصناف سیل زده توجه ویژه‌ای داشته باشد.


۷۲۷۲/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =