سرمربی تیم والیبال دانشجویان: برای ارزیابی رقبا چند روز زودتر به ایتالیا می رویم

تهران - ایرنا- سرمربی تیم والیبال دانشجویان گفت: شناسایی تیم های دانشجویی بخاطر تغییرات اساسی در بازیکنان تقزیبا ممکن نیست و به همین دلیل با هماهنگی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی تیم یک هفته زودتر راهی ایتالیا می شود.

علی پور عروجی در حاشیه اردوی سوم تیم والیبال دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف ما از سفر زود هنگام به ایتالیا انجام چند بازی دوستانه و غیر رسمی با تیم های سایر گروه هاست تا بازیکنان به هماهنگی و آمادگی مطلوب نزدیک شوند.
سرمربی تیم ملی ایران در خصوص استفاده از ملی پوشان بزرگسال در ترکیب تیم اعزامی گفت: قرار بود با مشخص شدن ترکیب اصلی تیم ملی، برخی ملی پوشان که شرایط حضور در اردوی دانشجویی را دارند به ما ملحق شوند که جز علی رمضانی به دلایل عدیده امکان پیوستن ملی پوش دیگری به تیم وجود ندارد.
به گفته وی در حال حاضر تیم های ملی در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان درگیر مسابقات جهانی هستند و امکان بهره گیری از بازیکنان دانشجوی آن وجود ندارد.
پورعروجی گفت: البته ما انتخابی های خوبی برگزار کردیم و نفرات دعوت شده به اردو از نظر فنی بسیار خوب هستند و برخی از آنان نامشان در هیچ لیستی نبود.
این مربی روند آماده سازی دانشجویان حاضر در اردوی والیبال دانشجویی را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: از زمانی که به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شده ام همراه با آنالیزور تیم به دنبال یافتن فیلم بازی های تیم های دانشجویی یا جوانان کشورهای هم گروه با ایران هستیم
اما چیز زیادی پیدا نکرده ایم.
پورعروجی در خصوص تکرار عنوان قهرمانی ایران در یونیورسیاد دانشجویان گفت: هدف و تمام تلاش ما حفط و تکرار این عنوان است اما فراموش نکنیم که تیم اعزامی به یونیورسیاد ۲۰۱۷ پنج ماه فرصت برای آماده سازی بازیکنان داشت، محدودیت سنی برای آنان ۲۷ سال بود.
وی ادامه داد: امسال رقابت جهانی امیدها برگزار نمی شود و برترین های این رده به ابتالیا می ایند تا در قالب تیم دانشجویی برای کشورشان بازی کنند و این کار را برای ما خیلی سخت می کند.
وی در خصوص آسیب دیدگی بازیکنان حاضر در اردوی آماده سازی گفت: بیشتر بازیکنان در تیم های باشگاهی فعال بودند و به همین دلیل تعدادی از آنان آسیب دیدگی داشتند که با استراحت در شروع سال جدید و پس پایان لیگ و پیگیری برنامه هایشان زیر نظر پزشک و فیزیوتراپ تیم در حال حاضر شرایط خوبی دارند و تیم را همراهی می کنند.
یونیورسیاد دانشجویان از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه به میزبانی شهر ناپل ایتالیا برگزار می شود و قرار است ۴۲ ورشکار دانشجو در چهار رشته به این رقابت ها اعزام شوند.
تیم والیبال دانشجویان ایران در یونیورسیاد ۲۰۱۷ که به میزبانی چین تایپه برگزار شد با شکست روسیه در فینال برای نخستین بار عنوان قهرمانی این رشته را برای کشور کسب کرد.
ورزشی **۱۸۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =