۱۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83341836
۰ نفر
فرماندار ورامین: قیام خونین ۱۵ خرداد از جنس عاشوراست

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: مردم دشت ورامین با قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ ثابت کردند که آموزه‌های قیام عاشورا در ظلم ستیزی را به خوبی درک کرده اند.

به گزارش ایرنا، حسین کاغذلو روز چهارشنبه در حاشیه راهپیمایی با شکوه ۱۵ خرداد مردم ورامین در جمع خبرنگاران گفت: این قیام خونین مصادف با ۱۲ محرم ۱۳۴۲ بود و مردم دشت ورامین مشغول عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودند که خبر دستگیری امام راحل را شنیده و با همان لباس عزای حسینی به سمت تهران حرکت کردند.


وی افزود: مردم دشت ورامین که سال‌ها در غم شهادت سید و سالار شهیدان به عزاداری می‌پرداختند و بارها طعم ظلم و ستم رژیم شاه را دیده بودند، با درک صحیح از آموزه‌های قیام عاشورا در ظلم ستیزی و حمایت از رهبری دینی، کفن بر تن کردند و با دست خالی و پای پیاده به سمت تهران حرکت کردند، حرکتی که جز شهادت چیز دیگری انتظارشان را نمی‌کشید.


وی تصریح کرد: نتیجه و عصاره قیام عاشورا در مردان و زنان دشت ورامین تبلور پیدا کرد، چرا که آنان آگاهانه به استقبال شهادت رفتند تا از دین و مرجعیت شیعه حمایت کنند.


کاغذلو تأکید کرد: توجه به ارزش‌های قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین نباید فقط در این ایام خلاصه شود بلکه این تفکر باید در طول سال و در کل جامعه متبلور شود.


وی اظهار داشت: شهیدان ۱۵ خرداد سال ۴۲ در شرایطی در مسیر دفاع از ولایت فقیه گام نهادند که خفقان شدیدی در جامعه حکمفرما بود، بنابراین باید بیش از گذشته به آنان توجه شود و ابعاد شخصیتی آنها برای جامعه و به ویژه نسل جوان بازگو شود.


به گزارش ایرنا، در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ سید مرتضی طباطبایی رفیعی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی، ابوالقاسم اردستانی، حسن خانی، امیرهوشنگ معصومشاهی و عزت الله رجبی در این قیام خونین به دست دژخیمان رژیم ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.


تهرام/۷۲۵۴/‏۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =