مقام اسراییلی: در آینده نزدیک برای ترسیم مرز دریایی با لبنان مذاکره می کنیم

تهران - ایرنا - تارنماری شبکه خبری "العربیه" عربستان به نقل از یک مقام ارشد اسراییلی مدعی شد که تل آویو در هفته های آتی در خصوص ترسیم مرز دریایی با لبنان گفت وگو می کند.

به نوشته العربیه این مذاکرات با نظارت آمریکا انجام می شود تا در خصوص نزاع بر سر منابع نفت و گاز در شرق دریای مدیترانه توافق حاصل شود.
لبنان بارها هرگونه مذاکره در خصوص مرزهای دریایی و خشکی خود با اسراییل را رد کرده است ولی امریکا همچنان بر انجام مذاکره در این زمینه تاکید دارد.
"یوفان اشتاینز" وزیر انرژی اسراییل نیز از گفت وگو با لبنان در این حوزه استقبال کرد.


بر پایه این گزارش این موضوع طی سفر اوایل اردیبهشت ماه "دیوید ساترفیلد" معاون وزیر خارجه آمریکا به لبنان به اطلاع مقامات این کشور رسیده است.


لبنان بارها بر رعایت حقوق خود در ارتباط با اختلافات مرزی در دریا و خشکی با رژیم صهیونیستی و چشم پوشی نکردن از آن با توجه به ارایه برخی طرح ها از سوی امریکا در این ارتباط تاکید کرده است .


کشف منابع نفتی و گازی در دریای مدیترانه در سال های اخیر موجب طمع اسراییل به این منابع و تلاش برای دست اندازی به آنها با حمایت امریکا شده است.


امریکا با ارایه طرح هایی در این خصوص خواستار در نظر گرفتن سهمی از مرزهای دریایی لبنان برای اسراییل شده است ولی مقام های لبنانی تاکنون بشدت با این موضوع مخالفت کرده اند.


خاورم**9208*1436*
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =