۱۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83341731
۰ نفر
وارثان قیام خونین ۱۵ خرداد در حمایت از رهبری تاکید کردند

تهران- ایرنا- شرکت کنندگان در راهپیمایی با شکوه ۱۵ خرداد شهرستان ورامین امروز (چهارشنبه) پس از حضور در این حماسه عظیم با قرائت بیانیه ای اعلام کردند که تا پای جان، پشت سر ولایت حرکت می کنند.

به گزارش ایرنا، در متن بیانیه پایانی راهپیمایی یوم الله ۱۵ خرداد شهرستان ورامین آمده است: ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ مبدأ نهضت الهی ملت ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است و مردم ورامین به خود می بالند که نقش بی بدیلی در این قیام تاریخی داشته، به طوری که امام خمینی (ره) فرمودند: «آقایان محترم و جوانان معظم ورامین به ما حق ویژه ای دارند. آنها در ۱۵ خرداد زحمت کشیدند و جوانان خودشان را از دست دادند».


این بیانیه می‌افزاید: سیدمرتضی طباطبایی، جعفر عرب مقصودی، امیر معصومشاهی، عزت الله رجبی، مصیب مهابادی، ابوالقاسم اردستانی و حسن خانی در قامت شهدای قیام ۱۵ خرداد، سند افتخار مردم دشت ورامین شدند و برای همیشه تاریخ، فریاد ولایتمداری و دشمن شناسی مردم دیار ۱۵ خرداد را به جهانیان مخابره کردند و مقام معظم رهبری چه زیبا فرمودند که «در پانزده خرداد سال ۱۳۴۲ هم مردم ورامین نشان دادند که در راه حقیقت و دفاع از حق و اسلام ایستاده اند؛ حتّی به قیمت جانشان».


در این بیانیه آمده است: ما حاضران در راهپیمایی یوم الله ۱۵ خرداد با فریاد رسا و ندای ملکوتی "الله اکبر – خامنه‌ای رهبر" اعلام می‌داریم:


۱-و رامین از ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ ثابت کرده است که پیشگام در دفاع از ولایت است و همچنان با افتخار در این راستا قدم برمی دارد و ما وارثان قیام ۱۵ خرداد با صراحت اعلام می‌کنیم که ورامین قهرمان گوش به فرمان ولی فقیه و نایب امام زمان (عج) است و مردم این دیار حاضرند مانند پدرانشان، جان خود را در دفاع از ولایت و نظام اسلامی فدا کنند.


۲- گام دوم انقلاب و رهنمودهای مدبرانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف در ۴۰ ساله دوم، یک سند بی نظیر در اختیار متفکران و اندیشمندان است و باید آحاد مردم و مسئولان، در جهت تحقق منویات رهبری در گام دوم انقلاب به صورت جهادی به میدان بیایند و بدون تردید سال ۱۳۹۸ که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است، سال عزت و اقتدار هرچه بیشتر ایران اسلامی در عرصه‌های داخلی و خارجی خواهد بود.


۳-پ س از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خدمات بزرگ و غیرقابل توصیفی در شهرستان ورامین انجام شده است اما همچنان حق مردم دیار ۱۵ خرداد ادا نشده و بسیاری از مصوبات مانند ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، ارتقای ساختار سیاسی شهرستان و ابلاغ فرمانداری ویژه، راه اندازی مترو، گسترش زیرساخت‌های شهری، فرهنگی و اقتصادی اجرا نشده است. دولتمردان باید بدانند که انقلاب اسلامی مرهون خون مطهر شهدای ۱۵ خرداد است و مردم ورامین از مسئولان و مدیران کشوری و استانی انتظار دارند تا به وعده‌های خود عمل کرده و به مطالبات به حق مردم این منطقه جامه عمل بپوشانند.


۴- ورامین سرشار از استعداد و ظرفیت‌های تولیدی و اقتصادی است و در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است باید مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی از تمامی ظرفیت‌های موجود برای حل مشکلات تولیدکنندگان منطقه استفاده کنند. ما با صراحت از مسئولان و مدیران اجرایی و دلسوزان انقلاب انتظار داریم تا از ظرفیت‌های ورامین برای رونق اقتصادی استان تهران استفاده شده و زمینه اشتغال جوانان و نیروهای جویای کار دیار ۱۵ خرداد فراهم آید.


۵- شهدای ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ نشان دادند که مردم ورامین در عرصه‌های دینی و انقلابی پیشگام هستند و امروز نیز وارثان قیام ۱۵ خرداد باید در راستای حفظ و حراست از ارزش‌های مذهبی و انقلابی قدم بردارند. ورامین جای جولان هنجارشکنان فرهنگی نیست و قطعاً مردم متدین و انقلابی دیار ۱۵ خرداد در این حوزه سکوت نخواهند کرد و در برابر هرگونه تهاجم فرهنگی دشمن و بی تفاوتی نسبت به ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعیخواهند ایستاد.


۶- تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و مبارزه با سودجویی‌های اقتصادی و استفاده از مدیران جوان با روحیه جهادی در حوزه اقتصادی یک مطالبه عمومی است و ما شرکت کنندگان در راهپیمایی یوم الله ۱۵ خرداد از دولت و سایر قوا می‌خواهیم با جدیت به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم با تکیه بر انگیزه و فکر جوانِ متدین و انقلابیِ ایرانی باشند.


۷- عهدشکنی سران استکبار بیش از هرزمان دیگری برای ملت‌های جهان آشکار شده است و همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: مذاکره با شیطان بزرگ سم است. ما راهپیمایان ورامینی با صراحت اعلام می‌کنیم که اکنون شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نه تنها شعار مردم ایران و ملت‌های آزادیخواهان جهان است بلکه از قلب اروپا شنیده می‌شود و به حول و قوه الهی، دوران افول آمریکا فرا رسیده و در آینده نزدیک، صدای شکستن استخوان استکبار جهانی شنیده خواهد شد.


والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین


۱۵ خردادماه سال ۱۳۹۸


تهرام/۷۲۵۴/‏۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =