۱۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83341730
۰ نفر
مردم ورامین کفن پوشان قیام ۱۵ خرداد را گرامی داشتند

تهران- ایرنا- مردم شهرستان ورامین، همزمان با سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، با حضور در راهپیمایی با شکوه، بار دیگر صحنه‌هایی با شکوه از حماسه حضور مردم را در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، مردم خداجوی شهرستان ورامین امروز چهارشنبه پس از یک ماه روزه داری و اقامه نماز عید سعید فطر، با حرکت از مقابل مسجد جامع تاریخی این شهرستان، صحنه‌های غرور آفرینی از عشق به نظام مقدس جمهوری اسلامی را به تصویر کشیدند و ثابت کردند که گذر زمان آنان را از آنچه پدارانشان به یادگار گذاشته‌اند، دور نخواهد کرد.


راهپیمایان در حالی که تصاویری از امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر دست داشتند، با سردادن شعارهایی همچون شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» یاد شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشتند.


بسیاری از مردم ورامین از زن و مرد، پیر و جوان بار دیگر کفن به تن کردند تا این واقعیت را یادآوری کنند که مردم این دیار همیشه آماده اهدا جان در راه اسلام هستند و تهدیدهای دشمنان قسم خورده نظام، در دل آنان هراسی وارد نمی‌کنند و به راستی میراث دار قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ هستند.


حضور پر تعداد جوانان و نوجوانان پیشوایی در این راهپیمایی ثابت کرد که دلبستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی به گروه و یا سن خاصی تعلق ندارد بلکه عشق به این نظام الهی از نسل اول انقلاب، به آینده سازان جمهوری اسلامی منتقل شده است.


در پایان این مراسم، راهپیمایان با اجتماع در میدان امام (ره) با قرائت بیانیه‌ای، بر ادامه راه امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس تأکید کردند.


به گزارش ایرنا، در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم دشت ورامین، سید مرتضی طباطبایی رفیعی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی، ابوالقاسم اردستانی، حسن خانی، امیرهوشنگ معصومشاهی و عزت الله رجبی در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ به شهادت رسیدند.


تهرام/۷۲۵۴/‏۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =