۱۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۰
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83341668
۰ نفر
عید فطر،  جشن  بندگی

زنجان – ایرنا - به شکرانه یک ماه بندگی مخلصانه خداوند در ماه مبارک رمضان ماه، رحمت، عشق و عیادت در سفره ضیافت عید سعید فطر گسترده شد و یکایک روز داران جشن عید بندگی گرفتند.

مسلمانان روزه دارد پس از یکماه روزه داری وعبادت که لحظه لحظه های آن از معنویت و ابهت همراه بود، با اقامه نماز عید سعید فطر دستان خود را به سمت خوان نعمت الهی بالا بردند و شکر و سپاس بجای آوردند.


رمضان همان ماه بزرگ و پر فضیلتی که ثواب اعمال در آن زیادتر و دروازه‌های خیر برای طالبان آن گشوده شد، ماه خیر و برکت و انفاق که اول آن رحمت، وسط آن آمرزش و آخر آن آزادی از آتش جهنم است.


روز داران چه لحظاتی پر شکوهی را سپری کردند، شب های قدر ان، که شب تثبیت تقدیرها، شب عفو خواهی و طلب بخشش و فرصتی تکرار نشدنی برای تک تک بندگان به امید به بخشش ذات بی همتا بود و همین بس که برتر از هزار ماه بودو


حال ماه خدا به پایان رسیده و عید فطر از را رسید، عید فطر تجلی، اوج یک ماه بندگی و عبودیت پرودگار متعال و یکماه سازندگی، وارستگی و معراج انسانی است.


این عید بزرگ برای کسانی که از فیوضات و لحظه های فراموشی ناشدنی ان استفاده کرده اند، ظهور فضائل انسانی را بیش از گذشته نوید می دهد، نه تنها پرواز در اوج ملکوت به درگاه باریتعالی را پیان یافته نمی بیند، بلکه تلاش می کند، این روز مبارک و خوش یمن را سرآغاز جدید برای تداوم حرکت های سازنده خود می یابد.


مردم شهر شور شعر حسینی نیز همانند دیگر مناطق کشور در صف هایی به هم پیوسته باشکوه عید سعید فطر را در مصلی ها، مساجد شهری و روستایی به شکرانه یک ماه عبودیت بندگی بجا اوردند.


عید فطر پاداش یک ماه عبادت و شست و شوی جان در نهر پاک رمضان و عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: عید فطر، عید فطرت، برگشت به آفرینش اولیه است و در این روز باید تلاش کرد، که خطاها و اشتباهاتی که از سوی افراد انجام گرفته در استراتژیک و مسیر آینده زندگی شأن تکرار نشود.


حجت الاسلام محر معلی شیرمحمدی افزود: بر این اساس با شناخت بیشتر، چشم انداز و هدف آفرینش حرکت کرد، زیرا هدف اصلی این روزنیز همین است که انسان از مسیر اشتباه برگشته و مسیر جدید و صحیحی را انتخاب کند.


وی اظهار داشت: روزه داران پس از یک ماه تمرین خود سازی و کسب معرفت در روز عید فطر اوج بندگی خود را به نمایش می‌گذارند و با حضور در مصلاها و مساجد سجده شکر به جای می آورند.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: روزه داران این روز عید را به عنوان یک سمیل جشن می‌گیرند، برای اینکه توانسته به ان پاکی اولیه آفرینش خداوند در وجود او به ودیعه گذاشته، بدست آورد، فطرت انسانی احیا شود و به همین دلیل این عید، مبارک روزی است که انسان، انسانیت خود را جشن می‌گیرد.


وی اضافه کرد: این روز، عید انسانیت و بازگشت به فطرت پاک و حقیقی، دوری از صفات زشت ناپسند بوده که تحقق این مهم در گرو باور حقیقی فرد در یک ماه روزه داری است.


حجت الاسلام شیر محمدی خاطر نشان کرد: روز عید فطر روز نجات انسان از غل و زنجیر، خواهش های نفسانی و شیطانی است که یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان به شمار می رود.


۹۶۴۶/ ۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =