۱۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83341623
۰ نفر
بنای انقلاب و فرهنگ شهادت در ۱۵ خرداد نهاده شد

مراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و خطیب نماز عید فطر مراغه با اشاره به نقش قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ در روند شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: بنای نظام اسلامی و انقلاب و نیز فرهنگ شهادت در این روز بزرگ نهاده شده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید فطر مراغه افزود: در ۱۵ خرداد سال ۴۲ در زمان غربت اسلام، شهدای گرانقدر سینه‌های خود را در برابر رژیم ستمشاهی سپر کردند.


وی ادامه داد: حرکت و قیام ملت بزرگ ایران در ۱۵ خرداد سرآغازی بر شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۵۷ شد.


وی اضافه کرد: اگر امروز ملت ایران با عزت و کرامت زندگی می‌کنند، همه به برکت وجود نظام اسلامی و خون شهدایی است که در راه تحقق آن جان خود را نثار انقلاب اسلامی کردند.


خطیب نماز عید فطر مراغه با اشاره به سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گفت: تأسیس و بنا نهاده شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط امام خمینی (ره) به واسطه تقوا و اخلاص ایشان در راه احیای ارزش‌های اسلامی و انقلابی بود.


وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و تفکر امام راحل، شیعه در بسیاری از مناطق دنیا با نام امام خمینی (ره) معرفی و شناسانده شده است.


آیت الله پورمحمدی با اشاره به عید سعید فطر به عنوان یکی از اعیاد بزرگ امت اسلامی گفت: این عید و روز بزرگ شباهت‌های بسیاری به روز قیامت دارد.


وی افزود: همچنان که در روز عید فطر برای اقامه نماز از منازل خود خارج شده و در مصلی‌ها وقوف می‌کنیم، در روز قیامت نیز در محضر الهی آماده حسابرسی به اعمال خود خواهیم بود.


وی با بیان اینکه بزرگترین وعده الهی در عید فطر آمرزش روزه داران است اضافه کرد: احقاق حق الناس، به جای آوردن واجبات و توبه به درگاه الهی زمینه ساز مغفرت پروردگار خواهد بود.


شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


۷۴۸۷/‏۳۰۷۱

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha