۳۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای سیلزده لرستان پرداخت شد

خرم آباد - ایرنا - معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: تاکنون به هشت هزارو ۳۶۱ واحد سیلزده در لرستان کمک‌های بلاعوض به مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان مهدی جمالی‌نژاد در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی پلدختر اظهار داشت: سه هزارو ۴۸۶ مورد مربوط به کمک‌های بلاعوض معیشتی، یکهزارو هشت مورد بلاعوض جاری، سه هزارو ۷۳۲ مورد بلاعوض تعمیری و ۱۳۶ مورد مربوط به کمک‌های بلاعوض احداثی بوده است.


جمالی‌نژاد گفت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات مرتبط با سیل فروردین امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل به ریاست وزیر کشور تعیین و ذیل آن کمیته‌های تخصصی و قرارگاه‌های متناظر در استان‌ها و دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده است.


وی افزود: پایه و اساس بسیاری از مصوبات هیأت وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی است.


جمالی‌نژاد اضافه کرد: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از سیل مربوط به مسکن مردم و زمین‌های زراعی و باغات بود و هیأت وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه‌ها داشته است.


معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی گفت: اولویت بعدی، جبران خسارت‌های وارد شده به زیرساخت حوزه‌های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی و همچنین خسارات وارد شده به زیرساخت‌های شهری و روستایی است که در حال جمع‌بندی موارد مرتبط با این مبحث هستیم.


مناطق آسیب دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها کاملاً و تعدادی نیز باید بخش‌هایی از آنها جابه جا شود، بنابراین تمهیدات مربوط به این موضوع در زمینه‌های تأمین زمین، آماده سازی زمین و تفکیک اراضی بایستی به طور دقیق اندیشیده شود.


معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور با بیان اینکه در این قرارگاه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده هستیم، ادامه داد: سعی می‌کنیم با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها کار بازسازی واحدهای آسیب دیده طبق دستور رئیس جمهور تا انتهای سال به اتمام برسد.


۳۲۱۰/۷۲۷۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha