جایگاه معرفتی امام راحل(ره) در عرفان عملی شناخته نشده است

مشهد - ایرنا - تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: همواره در خصوص شخصیت علمی، عملی و اخلاقی امام خمینی (ره) بسیار سخن گفته شده است اما به جایگاه معرفتی امام در عرفان عملی کمتر توجه شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، آیت الله محمد مهدی ری شهری در نشستی با عنوان «سیره علمی و عملی امامین انقلاب» که توسط بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد افزود: امام راحل (ره) در وصیت‌نامه اخلاقی خود خطاب به فرزندشان می‌فرمایند: «وصیتی است از پدر پیری که عمری را به بطالت و جهالت گذرانده و اکنون با نامه‌ای سیاه از سیئات و خالی از حسنات به دیار باقی می‌شتابد، دستم خالی است و امیدم تنها به خداست».
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امام خمینی (ره) تا آخرین لحظات عمر خود نماز شبشان ترک نشد و توجه خاصی به پرهیز از گناه به ویژه غیبت داشتند.
تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ره) در ادامه با اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام (ص) اظهار کرد: انسان عاقل کار پسندیده دیگران را زیاد می‌بیند و کارهای پسندیده و خوب خود را کم و اندک و خود را بدترین انسان می‌داند و این مقام فناست.
ری شهری افزود: امام خمینی (ره) به مقام فنا رسیدند و این تنها یکی از حسنات ایشان به شمار می‌رود.
آیت‌الله ری شهری در پایان سخنان خود به بیان خاطراتی از امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب پرداختند.


بیان خاطراتی از امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب و همچنین ارائه مقالاتی با موضوعات ظرفیت تمدنی حکمت و فلسفه صدرایی در اندیشه امام خمینی (ره)، جریان هنر انقلاب اسلامی و جایگاه آن در اندیشه های امامین انقلاب، چیستی رهبری کاریزماتیک و چرایی تضاد آن با شخصیت امام خمینی (ره) و نظام‌سازی سیاسی شریعت و فقه از منظر امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‎ای از دیگر برنامه های این نشست بود.


۷۴۸۹/‏۱۹۲۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha