۱۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83341392
۰ نفر
یک واحد تولید کارتن در شهرک صنعتی مهاباد دچار حریق شد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: انبار یک واحد تولید کارتن واقع در شهرک صنعتی این شهرستان عصر امروز/سه شنبه/ دچار آتش سوزی شد که ماموران این سازمان آن را مهار کردند.

رحمان احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعداز ظهر امروز از طریق سامانه ۱۲۵ گزارشی مبنی بر آتش سوزی در انبار یک کارخانه کارتن سازی در شهرک صنعتی مهاباد دریافت و بلافاصله مأموران این سازمان با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.


وی با بیان اینکه پنج ماشین آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: به علت شدت حرارت تولید شده از این حریق و دود غلیظ در محوطه این کارخانه عملیات خاموش کردن آتش به کندی صورت گرفت ولی در نهایت با تلاش ۲ ساعته آتش نشانان این آتش سوزی مهار شد.


احمدی اظهار داشت: با توجه به حجم آتش سوزی از سایر شهرهای همجوار نیز درخواست کمک شد که نیروهای کمکی از شهر میاندوآب، بوکان، نقده، و پتروشیمی مهاباد در مجموع با بیش از ۴۰ نیروی امدادی در این عملیات حضور پیدا کردند.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد با بیان اینکه هم اکنون آتش در این محل خاموش شده است، بیان کرد: به گفته شاهدان عینی آتش سوزی از یکدستگاه کامیون که در نزدیک آن محل پارک شده بود شروع شده و به تدریج به محوطه و انبار کارخانه سرایت کردهکرده است.احمدی اضافه کرد: این آتش سوزی خسارات مالی زیادی به کارخانه وارد کرده اما خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.


وی با بیان اینکه در این حادثه افزون یک هکتار از مساحت این انبار دچار حریق شد، گفت: هم اکنون مأموران آتش نشانی در حال جداسازی و ایمن سازی محیط اطراف جهت جلوگیری از اشتعال دوباره آتش هستند.


به گزارش ایرنا شهرک صنعتی مهاباد در ۱۸ کیلومتری این شهر در مسیر مهاباد - میاندوآب قرار دارد و دارای ۵۱ واحد فعال است.


سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.
۵۳۸ مأموریت در طول یک سال گذشته توسط این سازمان انجام شد که ۳۹۴ مورد آن مربوط به اطفای حریق بود.


۹۹۰۳/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها