۷۵۳ پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید فطر در سطح استان فعال است

اهواز-ایرنا- مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت :۷۵۳ پایگاه کمیته امداد در روز عید سعید فطر، زکات فطریه و کفارات مردم مومن خوزستان را برای رفع مشکل خانوارهای نیازمند جمع‌آوری می‌کنند.

مرتضی موصلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌زمان با عید سعید فطر ۷۵۳ پایگاه به‌منظور جمع‌آوری فطریه و کفاره مردم در سطح استان مستقر شده و همچنین ۲۰۰ هزار پاکت مخصوص جمع‌آوری فطریه و کفاره بین مردم توزیع شده است.


وی افزود: پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره و کفاره پیش از شروع نماز عید فطر تا عصر همان روز درسطح مساجد، مکان‌های برگزاری نمازعید، مصلاها، معابر، مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه، فطریه و کفاره هم استانی‌ها را دریافت می کنند.


مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: تمامی وجوه جمع‌آوری‌شده با همکاری مساجد محل، در کوتاه‌ترین زمان و با اولویت بیماران صعب‌العلاج و زنان سرپرست خانوار به دست محرومان واقعی می‌رسد.


موصلی همچنین با اشاره به روش‌های نوین پرداخت الکترونیکی، گفت:برای سهولت و امنیت در پرداخت ها، مردم می‌توانند فطریه و کفاره خود را با شماره‌گیری کد دستوری #۰۶۱۱۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه نیز پرداخت کنند.


وی ادامه داد:حامیان نیز می‌توانند فطریه و کفاره خود را به‌حساب فرزندان معنوی خود واریز کنند.


مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت:طبق مصوبه شورای زکات استان زکات فطره هر نفربر مبنای قوت غالب گندم ۸۰ هزار ریال، کفاره عمد یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال برای هرروز و کفاره غیر عمد نیز ۳۰۰ هزار ریال برای هرماه در نظر گرفته شده است.


۹۵۹۴/‏۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =