دعوت از مردم برای مشارکت در جهاد همبستگی ملی

بیرجند - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند آحاد مردم را با محوریت مساجد، کسبه و بانک‌ها به مشارکت در طرح «جهاد همبستگی ملی» برای بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل دعوت کرد.

سرهنگ مهدی صادق احمدی دوشنبه شب در آیین سی امین سالگرد گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) در محل حسینیه جماران بیرجند افزود: این طرح دعوت ملی از هموطنان برای مشارکت در حل مشکلات مردم خسارت دیده از سیل استان‌های کشور است و هر مسجد مسئولیت ساخت یک خانه برای سیلزدگان را بر عهده می‌گیرد.


وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های خوب سال آبی جاری بارقه امید را در دل کشاورزان و دامداران کشور روشن کرد گفت: وقوع سیل خسارت‌های جبران ناپذیری به برخی مردم کشورمان وارد کرد اما با روانه شدن سیل همدلی مردم به این مناطق خدماتی خوبی ارائه شد.


وی گفت: در سیل فروردین امسال ۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور تخریب شد که نیاز به بازسازی دارد که بازسازی ۲۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به مجموعه بسیج واگذار شد.


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند ادامه داد: از مجموع ۲۰ هزار واحد مسکونی متعهد شده توسط مجموعه بسیج ۴۵۰ واحد سهم خراسان جنوبی است و از این تعداد ۱۰۳ واحد از محل کمک‌های مردم شهرستان بیرجند ساخته خواهد شد.


وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امام راحل شخصیت بی مانند تاریخ معاصر است و براساس کلام بزرگان دین، امام خمینی (ره) هم شأن انبیا و پیامبران الهی است.


سرهنگ صادق احمدی اظهار داشت: امام خمینی (ره) هزاران چشمه نور را در زندگی ملت ایران گشود و امروز فکر، اندیشه و خط امام ماندگار شده است.


۷۵۵۶*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =