آمریکا برنامه تجاری پسا برگزیت به انگلیس ارائه کرد

تهران - ایرنا - در راستای سفر دونالد ترامپ به انگلیس، سفیر آمریکا افشا کرد که واشنگتن برنامه جامعه تجاری با انگلیس بعد از خروج از برگزیت تهیه کرده است.

به گزارش روز سه شنبه مجله نیوزویک، «وودی جانسون» گفت، بلافاصله بعد از آنکه انگلیس خروج خود از اتحادیه اروپا را حل و فصل کند این برنامه آماده اجرا است.


جانسون در مصاحبه با بی بی سی گفت، هر اتفاقی در مورد مسئله برگزیت رخ دهد، آمریکا و انگلیس از روابط خوب خود لذت خواهند برد.


دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در اولین روز سفر خود به انگلیس وعده داد که در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وی توافق تجارت آزاد میان واشنگتن و لندن را تضمین می‌کند.


سفیر آمریکا مدعی شد، دفتر دونالد ترامپ مذاکرات خود با دپارتمان تجاری انگلیس در مورد توافق تجاری میان دو کشور را آغاز کرده و طرح خود برای پسا برگزیت را نیز ارائه کرده است.


وی افزود، فکر می‌کنم با رسیدگی و پیگیری‌های رئیس جمهور این توافق به‌سرعت انجام خواهد شد.
سفیر آمریکا در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که دونالد ترامپ یک روز قبل از سفر به انگلیس گفت از نظر من نخست وزیر آتی باید بدون توافق، از اتحادیه اروپا خارج شود.


ترامپ همچنین از «بوریس جانسون» وزیر خارجه پیشین بریتانیا به‌عنوان بهترین گزینه برای رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیری آینده نام برد.


اروپام**۹۴۷۳**1590

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =