مدیرکل استاندارد: ارزیابی کیفیت کالاهای تولیدی در سمنان شدت می گیرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: ارزیابی کیفیت کالاهای تولیدی در واحدهای صنعتی این استان برای تحقق شعار رونق تولید شدت می گیرد.

عباس رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سالانه به طور متوسط سه مرتبه برای بررسی و ارزیابی کیفیت کالاهای تولیدی، اداره کل استاندارد سمنان به واحدهای صنعتی استان مراجعه می کند که این نظارت ها در سالجاری برای تحقق شعار سال تشدید می شود.


وی خاطر نشان کرد: مسیر توسعه اقتصادی و رونق تولید در کشور با توجه به کیفیت کالاهای تولیدی محقق می شود و باید واحدهای صنعتی با وجود مشکلات به این مقوله مهم توجه داشته باشند.


مدیرکل استاندارد استان سمنان ادامه داد: این اداره کل سالانه بیش از پنج مرتبه از کالاهای موجود در بازار نمونه برداری می کند که این امر در جلوگیری از گران و کم فروشی محصولات تاثیر گذار است.


رستمی تصریح کرد: واحدهای صنعتی سمنان از واحدهای قانونمدار در راستای رعایت استاندارد در تولید کالاهای با کیفیت هستند و دستکم یکهزار محصول در استان در سال های گذشته نشان استاندارد را دریافت کردند.


وی با بیان اینکه نشان استاندارد واحدهای صنعتی که به کیفیت کالاهای تولید توجه ندارند در کمترین زمان ممکن باطل می شود، گفت: توجه به سلامت مردم و تولید محصولات با نشان های معتبر خط قرمز این اداره کل است.


مدیرکل استاندارد سمنان افزود: در سال گذشته دستکم ۵۰ واحد صنعتی در سمنان نشان استاندارد تولید کالا دریافت کردند و از سوی دیگر نشان استاندارد برخی واحدها به دلیل رعایت نکردن ضوابط نشان تولید محصولات باطل اعلام شد.


به گزارش ایرنا، شهروندان برای اطمینان از استاندارد بودن کالاهای تولیدی می توانند بارکد زیر علامت استاندارد بر روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می شود.


۷۳۳۹/۷۴۰۸