۱۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲:۲۶
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83339075
۰ نفر
پاپ نسبت به خطر ایدئولوژی ها و سیاستمداران هراس افکن هشدار داد

تهران – ایرنا – «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان خواستار وحدت اروپایی ها شد و هشدار داد که ایدئولوژی ها و سیاستمداران هراس افکن وحدت اتحادیه اروپا را تهدید می کنند.

به گزارش یکشنبه رویترز، پاپ فرانسیس که از سفر سه روزه به رومانی باز می گشت در هواپیما با سوال‌های خبرنگاران درباره انتخابات پارلمانی اروپا، «ماتئو سالوینی» رهبر راست‌های افراطی ایتالیا و سایر موضوعات مربوطه مواجه شد.


در انتخابات پارلمانی اروپا که هفته گذشته برگزار شد، ملی گرایان و راست‌های افراطی ایتالیا، انگلیس، فرانسه و لهستان نسبت به سایر احزاب این کشورها آرای بیشتری کسب کردند.


پاپ اظهار داشت: «اگر اروپا مراقب چالش‌های آینده نباشد خواهد خشکید.»


وی افزود: «سن اروپا بالا رفته و هدف خود مبنی بر همکاری را از دست داده است.»


پاپ فرانسیس و سالوینی بر سر مسائل مهاجرتی با هم اختلافاتی دارند اما رهبر کاتولیک‌های جهان از انتقاد مستقیم از رهبر راستگرایان افراطی ایتالیا امتناع کرد.


وی افزود: ما باید به سیاستمداران کمک کنیم تا صادق باشند. آنها نباید با شعارهای نادرست دست به تبلیغات انتخاباتی بزنند.


پاپ همچنین گفت: آنها بسیاری اوقات نفرت و ترس ایجاد می‌کنند. سیاستمدار نباید موجب گسترش ترس و نفرت شود، بلکه باید فقط ایجاد کننده امید باشد.


وی ادامه داد: نباید اجازه داد که اروپا تحت کنترل بدبینی و یا ایدئولوژی‌ها قرار بگیرد. اروپا در حال حاضر آماج بمب و توپ نیست، بلکه از سوی ایدئولوژی‌ها هدف قرار گرفته است؛ ایدئولوژی‌هایی که اروپایی نیست و حتی از خارج هم نیامده، بلکه توسط گروه‌های کوچک در اروپا ایجاد شده است.


پاپ فرانسیس از اروپایی‌ها خواست تا به یاد بیاورند که قاره آنها در آستانه دو جنگ جهانی در قرن بیستم تا چه اندازه متفرق و مملو از ستیزه جویی بود.


وی گفت: لطفاً به آن وضعیت بازنگردید و از تاریخ عبرت بگیرید. نباید دوباره در همان چاه بیافتیم.


شبک **۹۴۲۳** ۱۶۲۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =