۱۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۴
کد خبر: 83338893
۰ نفر
حکم زندانی شدن عضو شورای شهر شیراز اجرا شد

شیراز-ایرنا-سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز عصر یکشنبه برای اجرای حکم یکسال زندان، بازداشت و به زندان منتقل شد.

نواب قائدی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دادگاه تجدید نظر درخصوص پرونده حاجتی, یک سال حبس برای وی صادر کرده است.


وی ادامه داد: تاکنون حکم رسمی دادگاه تجدید نظر در خصوص مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز ارسال نشده است.


در همین حال، یک منبع آگاه به ایرنا گفت: حکم حبس حاجتی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس قطعیت یافته بود که امروز یکشنبه اجرا شد.


وی که خواست نامش اشاره نشود، افزود: اتهام حاجتی فعالیت تبلیغی علیه نظام است و وی علاوه بر یک سال حبس، به ۲ سال تبعید نیز محکوم شده است.


زهره رستگاری، همسر مهدی حاجتی عصر یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ با انتشار توئیتی نوشت: همسرم بعد از ظهر امروز بازداشت و روانه زندان شده است.


مهدی حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیراز که پنجم مهر ماه ۹۷ به اتهام حمایت از ۲ تن از فعالان فرقه ضاله بهاییت بازداشت شد، ۱۵ مهر ۹۷ با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شد.


این عضو شورای اسلامی شهر شیراز پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت در جلسات شورا، ۱۴ بهمن ۹۷ در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شد.


در آن زمان، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده بود.
یک منبع مطلع پیش تر گفته بود: روند رسیدگی به پرونده حاجتی ادامه دارد و حضور در جلسات شورای شهر شیراز دال بر برائت وی از اتهام نیست.
مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸ از فعالان سیاسی اصلاح طلب، نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و رئیس کمیسیون حقوق شهروندی پنجم دوره شورای شهر شیراز است.


۹۸۷۳ / ‏‬ ۱۸۷۶

سرخط اخبار استان‌ها