کاهش جرم در مرزیساید پس از کوچ «فرعون» به آنفیلد

تهران- ایرنا- براساس نتایج تحقیقات مرکز مطالعات سیاست های مهاجرتی (IPL)، کوچ «محمد صلاح» ستاره مسلمان باشگاه لیورپول، به آنفیلد به طور مستقیم در کاهش میزان جرم و جنایت در منطقه مرزیساید تاثیر داشته است.

 «محمد صلاح» فوق ستاره مصری و مسلمان باشگاه لیورپول از زمان پیوستن به جمع قرمزهای نه تنها موفق شده تا در زمین بازی نامی برای خود دست و پا کند بلکه رفتار وی در خارج از مستطیل سبز برای بسیاری از هواداران الهام بخش بوده است.این تاثیرات چشمگیر را می توان در انگلیس به خوبی مشاهده کرد؛ در واقع میزان وقوع جرم و جنایت در منطقه مرزیساید از زمان حضور وی در آنفیلد به شکلی قابل توجه کاهش یافته است.


صلاح که به پیروی از مذهب اسلام شناخته می شود، در سال ۲۰۱۷ به آنفیلد آمد و از آن زمان به بعد یه چهره ای محبوب در میان هواداران بدل شد.  یافته های این مرکز مطالعاتی نشان می دهد که مرد مصری تاثیر قابل توجهی در کاهش جرم و جنایت علیه مسلمانان در منطقه مرزیساید داشته است.


در گزارش این مرکز آمده است: در واقع ما با مطالعه و بررسی ۹۳۶ ماه تحقیقات مرتبط با تنفر از جرم، ۱۵ میلیون توییت هواداران فوتبال انگلیس و همچنین نتایج نظرسنجی اولیه از ۸ هزار و ۶۰ نفر از هواداران لیورپول، تاثیرات پیوستن صلاح به این تیم را بر نگرش های اسلام هراسانه و رفتارهای مرتبط با آن برآورد کرده ایم و به این نتیجه رسیدیم که میزان جرم جنایت در منطقه مرزیساید ۱۸.۹ درصد کاهش یافته است؛ علاوه بر این، دریافته ایم که نرخ انتشار توییت های ضد اسلام در بین هواداران لیورپول در مقایسه با سایر باشگاه های لیگ برتر انگلیس از ۷.۲ به ۳.۴ درصد کاهش یافته است. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که شاید محرک چنین اتفاقی افزایش میزان آگاهی مردم نسبت به اسلام باشد.


صلاح یکی از محبوب ترین چهره ها در میان هواداران لیورپول بوده و به قرمزها برای تجربه کردن ۲ فصل موفق پیاپی کمک شایانی کرده است. او با به ثمر رساندن گل در فینال لیگ قهرمانان که شب گذشته با قهرمانی قرمزها به پایان رسید، به نخستین مصری تبدیل شد که در فینال معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا موفق به گلزنی می شود.
ورزشی **۳۹۹۱**۹۱۲۹


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =