۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به روستاییان اطراف سد سیمره پرداخت می شود

خرم آباد -ایرنا-

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستاهای اطراف سد سیمره با اشاره به مصوباتی که در نشست هماهنگی با وزارت نیرو انجام شده است، افزود: بخش عمده‌ای از این مصوبات مانند بحث اّب و برق روستاها تا حد زیادی اجرایی شده است.


وی اظهار داشت: با توجه به جاده‌ای که در حد راه گشایی برای روستاییان این منطقه احداث شده، مسیر اصلی از زیر آب خارج شده و ارتباط در حال برقراری است.


استاندار لرستان بیان کرد: هیأت کارشناسی که در حال بررسی خسارات مخزن هستند در مرحله نهایی شدن است که با هماهنگی وزارت نیرو قیمت‌ها مشخص می‌شود.


وی ادامه داد: مطابق مصوباتی که با وزارت نیرو داشتیم مقرر شد که ظرف مدت سه ماه پس از مشخص شدن میزان خسارات، پرداخت شوند که امیدورایم این منابع به زودی تأمین شوند.


خادمی افزود: پس از خریداری خانه‌ها از طرف وزارت نیرو برای جلوگیری از حاشیه نشینی مکان استقرار جدید این روستاها از طرف منابع طبیعی در پنج نقطه مشخص شده در حال آماده سازی است.


وی اظهار داشت: به هر خانوار ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض ساخت پرداخت می‌شود که احتمالاً ۴۰۰ میلیون آن در اینده از مطالبات آنها کسر خواهد شد.


۷۲۷۴/۷۲۷۳نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =