راننده متواری تصادف منجر به فوت در بوکان دستگیر شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان گفت: راننده متواری تصادف منجر به فوت یک بانوی ۷۰ ساله در این شهرستان با تلاش و پشتکار ماموران این انتظامی پس از پنج روز دستگیر شد.

سرهنگ مجید محبعلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز چهارشنبه هفته گذشته حادثه برخورد یک دستگاه خودرو سواری با عابری پیاده که منجر به مرگ وی شده بود توسط مردم گزارش شد که در این حادثه راننده خاطی از محل متواری شده بود.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه راننده خودرو پس از تصادف متواری شده بود تیم‌های عملیاتی پلیس با انجام اقدامات فنی و بررسی صحنه تصادف تلاش گسترده‌ای را در جهت دستگیری وی آغاز کردند.


سرهنگ محبعلی اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده و تحقیقات به عمل آمده پیرامون موضوع، سر نخ‌هایی از محل اختفای متهم فراری در یکی از روستاهای حاشیه شهر بوکان به دست آمد تا اینکه در یک عملیات پلیسی توسط عوامل انتظامی راننده خاطی دستگیر شد.


وی اضافه کرد: راننده پس از ترک صحنه تصادف اقدام به تعمیر و تعویض قطعات خودرو خود کرده بود که پس از دستگیری به اقدامات خود معترف و قطعات مورد نظر نیز از سطح شهر جمع آوری شد.


فرمانده انتظامی بوکان با بیان اینکه متهم دستگیر شده به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی تحویل شد، افزود: با توجه به ماده ۸۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی، راننده هر وسیله نقلیه ای که مرتکب تصادف منجر به جرح یا فوت گردد، موظف است بلافاصله وسیله نقلیه را در محل تصادف متوقف ساخته و با نصب علائم هشدار دهنده رانندگان وسایل نقلیه دیگر را از وقوع حادثه آگاه سازد و تا هنگامی که تشریفات مربوط به رسیدگی از سوی راهنمایی و رانندگی و پلیس راه پایان نیافته از تغییر وضع وسیله نقلیه و صحنه تصادف خودداری نموده و بلافاصله اقدام به انتقال مجروحان به مراکز درمانی کند.


به گزارش ایرنا، این تصادف زمانی روی داد که این زن در حال بازگشت از ورزش صبحگاهی به طرف منزلش بود که یک خودرو در بلوار کشاورز منطقه امیر آباد با وی برخورد می‌کند.


امسال در بوکان پنج نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.


۷۵۱۰/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =