۱۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83338040
۰ نفر
کشف بیش از ۲ تُن مواد مخدر در آذربایجان غربی

ارومیه- ایرنا- رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: ۲ تن و ۱۰۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا سرهنگ شمسعلی حقوردیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یک تن و ۴۷۹ کیلوگرم از این مقدار انواع پیش ساز و ۶۰۲ کیلو و ۹۵۱ گرم انواع مواد مخدر بوده است.


وی با بیان اینکه به اینکه در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده این میزان مواد مخدر در سطح استان کشف شده است، ادامه داد: با این آمار ۸۰ درصد نسب به مدت مشابه سال قبل افزایش کشفیات را شاهد هستیم.


وی با اشاره به اینکه طی این مدت چهار هزار و ۱۷۱ نفر دستگیر شده است، بیان کرد: سه هزار و ۳۴۶ نفر از این تعداد معتاد، ۷۰۵ توزیع کننده و ۱۲۰ قاچاقچی دستگیر شده است.


وی اظهار داشت: همچنین در این مدت ۲۰ شبکه تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شده است و این آمار رشد ۱۱ درصدی را در بخش انهدام شبکه تهیه و توزیع مواد مخدر شاهد هستیم.


رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: باب منزل مسکونی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال، ۵۰ دستگاه خودرو به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد ریال و ۸۰۰ گرم طلا و جواهرات به ارزش سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در این رابطه توقیف شده است.


سرهنگ حقوردیان با اشاره به فعالیت دفاتر مشاوره ای مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: تاکنون ۳۲۸ نفر در این رابطه خدمات دریافت کردند که این میزان افزایش ۱۸ درصدی را نشان می دهد.


وی اظهار داشت: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۸ هزار و ۵۵۲ عدد انواع قرص کشف و ضبط شده است.


به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بداخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف ها از اولویت های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.


۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =