فرماندار: خسارت سیل در دامغان ۲۹۰ میلیارد ریال بود

سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان گفت: ۲۹۰ میلیارد ریال از سیلاب در ماه های نخست امسال به زیرساخت های اصلی شهرستان خسارت وارد شده است.

علی اصغر مجد روز یکشنبه در آئین کلنگ زنی یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی استان سمنان در بخشداری امیرآباد شهرستان دامغان، گفت: سیلاب‌های اخیر به یک هزار و ۱۵۵ واحد مسکونی شهرستان دامغان خسارت جزئی و کلی وارد کرد.
فرماندار دامغان با اشاره به اینکه در سیلاب خردادماه امسال ۲ واحد به صورت کامل تخریب شد، تصریح کرد: با توجه به بروز سیلاب در مناطق محروم، امکان بازپرداخت تسهیلات ارائه شده به بسیاری از افراد خسارت دیده در سیلاب وجود ندارد.
وی اظهار امیدواری کرد: امکانی فراهم شود تا بتوان به حداقل ۶۰ واحد مسکونی تسهیلات بدون بازپرداخت ارائه شود.
مجد اضافه کرد: شهرستان دامغان برای بازسازی فضای شهری و روستایی به ۴۰۰ تن آسفالت نیازمند است که نیاز به تخصیص اعتبار لازم دارد.
وی افزود: در سال گذشته بیش از ۱۵۳ هزار مترمربع آسفالت در سطح روستاهای این شهرستان انجام شد که معادل هشت سال گذشته است.
فرماندار دامغان گفت: ۶۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ارزش افزوده در سال گذشته به روستاهای دامغان اختصاص یافت و بیش از ۹۰ درصد روستاهای دارای دهیاری از قیر رایگان بهره مند شدند.


به گزارش ایرنا، حمیدرضا سهرابی مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور به منظور کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برای آسیب دیدگان سیلاب استان سمنان در برنامه یک روزه به امیریه دامغان سفر کرد.
شهرستان دامغان دارای ۱۲۱ روستا است که از این تعداد ۷۹ روستا بالای ۲۰ خانوار است.
۹۸۵۶/‏۶۱۰۳