میزان خسارت ناشی از سیل در سامانه سجاد ثبت می شود

تهران- ایرنا- جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده، هرگونه پرداخت خسارت ناشی از سیل را منوط به ثبت اطلاعات در سامانه سجاد دانست و گفت: مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف یک هفته اطلاعات لازم در خصوص میزان خسارات وارده ناشی از سیل را در سامانه جامع امداد و نجات دولت (سجاد) ثبت کند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، نشست کمیته برآورد تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به منظور بررسی درخواست استاندار خوزستان مبنی بر پیشنهاد احداث کانال سیل‌بر در چند نقطه از استان با حضور «اسماعیل نجار» جانشین قرارگاه، جواد ناصریان دبیر کمیته و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد.


جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گفت: در این نشست ضمن ارزیابی آخرین وضعیت استان، نحوه تأمین اعتبارات مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفت.


رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد ظرف مدت ۱۰ روز کاری اقدامات لازم با هماهنگی وزارت نیرو و سازمان برنامه بودجه درخصوص بررسی و اعلام منابع قانونی انجام شود.**راهکارهای بررسی دقیق و برآورد خسارات ناشی از سیل به بخش راه و شهرسازی بررسی شد


نجار همچنین در نشست دیگری با دبیران کمیته‌های برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع و بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به همراه معاونین و نمایندگان وزارت راه وشهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و امور دارایی راهکارهای بررسی دقیق و برآورد خسارات ناشی از سیل به بخش راه و شهرسازی را بررسی کرد.


رئیس سازمان مدیریت بحران درباره این نشست اظهار داشت: مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف یک هفته اطلاعات لازم در خصوص میزان خسارات وارده ناشی از سیل را در سامانه جامع امداد و نجات دولت (سجاد) ثبت کند.** مبنای پرداخت خسارت‌ها، نقشه‌های تهیه شده توسط پژوهشگاه فضایی کشور است


وی با تاکید بر اینکه مبنای پرداخت خسارت‌ها، نقشه‌های تهیه شده توسط پژوهشگاه فضایی کشور است، بیان کرد: از دیگر مصوبات این نشست ارائه چارچوب داده‌های مورد نیاز توسط سازمان برنامه و بودجه به وزارت کشور بود.


معاون وزیر کشور با بیان اینکه هرگونه پرداخت خسارت سیل، منوط به ثبت اطلاعات در سامانه سجاد است، اضافه کرد: در این حوزه اطلاعات بخش‌های خسارت دیده که توسط تمام دستگاه‌های ذیربط از جمله بنیاد مسکن، آبفا، توانیر و دیگر مجموعه‌ها تهیه می‌شود را با جزئیات وارد سامانه می‌کنیم تا دقیقاً مشخص شود که به چه قسمت‌هایی خسارت وارد شده است و براساس این اطلاعات و جمع‌بندی آن‌ها بتوانیم میزان خسارات را مشخص کنیم.


نجار گفت: تمام تلاشمان بر این است که اطلاعات مکان محور باشد یعنی بتوانیم روی نقشه با عکس‌های هوایی آن مناطق را مشخص کنیم تا دقت برآورد خسارت بالا رود.


جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده ادامه داد: بعد از اینکه خسارات با دقت مشخص شد، حوزه بعدی تخصیص منابع و پرداخت خسارت است که این پرداخت بر اساس دستورالعمل‌های مصوب صورت می‌گیرد.


سیام *۳۰۶۱**۹۱۲۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =