فروش ۷۰۰ لیتر بر ثانیه پساب تصفیه شده بندرعباس تعیین تکلیف شد

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه در تصفیه پساب بندرعباس و فروش آن بر حفظ سلامت مردم تاکید شده، گفت: فروش ۷۰۰ لیتر بر ثانیه از این پساب تعیین تکلیف شده است.

به گزارش ایرنا، رضا مدرس شامگاه شنبه در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: از این میزان فروش ۵۰۰ لیتر بر ثانیه پساب تصفیه شده به صنایع غرب بندرعباس و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آن به شهرداری این شهر در جلسه ای با حضور سرمایه گذار تصفیه پساب بندرعباس و نمایندگانی از سوی صنایع و شهرداری تعیین تکلیف شد.


وی اضافه کرد: کمک به تعیین تکلیف فروش پساب به صنایع غرب و شهرداری بندرعباس به منظور حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در تصفیه فاضلاب و استاندارد سازی پساب بندرعباس بوده است.


این مقام مسوول گفت: ورود بخش خصوصی در حوزه تصفیه پساب موجب افزایش ۷۰ درصدی کیفیت پساب بندرعباس شده و به دنبال رساندن کیفیت آن در حد روان آب هایی مانند آب رودخانه ها هستیم.


مدرس خاطرنشان کرد: اینکه این پساب چگونه و چه زمانی باید تحویل خریداران شود و سرمایه گذار چه خدماتی در انتقال آن ارایه می کند، میان طرفین مشخص شده و معاونت عمرانی استانداری در این خصوص ورود نخواهد کرد.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: در تصفیه فاضلاب بندرعباس توسط بخش خصوصی، مساله مورد اهمیت و تاکید، افزایش کیفیت پسابی است که به دریا می ریزد.


براساس آمارهای اعلام شده از سوی محیط زیست، سالانه بیش از ۸۷ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۲۴۸ مترمکعب فاضلاب شهری و خانگی در استان هرمزگان تولید می شود.


۷۱۹۸/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =